Rzeszów - Czwartek, 12.02.2026
Reklama

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

Dodano: 08.11.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

W zestawieniu badana była jakość życia w każdej z 2477 polskich gmin. W kategorii miast na prawach powiatu Rzeszów znalazł się na czwartym miejscu, wyprzedzając m.in. Kraków czy Gdańsk.  Najwyższą pozycję zajęła Warszawa, przed Wrocławiem i Poznaniem.

Ranking "Gmina dobra do życia" został opracowany na podstawie 48 wskaźników, badających jakość życia. Zestawienie zostało opracowane przez Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Rzeszów

Rodzinny Kapitał Opiekuńczy i 500+. Dyżur ekspertów ZUS w Rzeszowie

RZESZÓW. W poniedziałek (24.01) pracownicy rzeszowskiego oddziału ZUS, będą pełnili dyżur ekspercki poświęcony Rodzinnemu Kapitałowi Opiekuńczemu oraz Świadczeniu Wychowawczemu 500+.

Rzeszów

Budowa hali sportowej przy ILO w Rzeszowie. Potrzebne dodatkowe pieniądze

RZESZÓW. O przyznaniu dodatkowych środków z budżetu na budowę hali, zdecydują radni podczas najbliższej sesji Rady Miasta Rzeszowa. 

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Rzeszowskiej opracowali program do wykrywania i oceny zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

​RZESZÓW. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach II naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek na ul. Myśliwskiej. Nie żyje rowerzysta

RZESZÓW. 52-letni mieszkaniec Rzeszowa najprawdopodobniej przewrócił się na jezdnię i w wyniku obrażeń zmarł.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechały posypywarki

RZESZÓW Od rana służby odpowiedzialne za zimowe utrzymanie dróg pracują na ulicach Rzeszowa.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc odebrał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Otrzymał go z rąk Konrada Fijołka, podczas uroczystości 668-lecia Lokacji Miasta Rzeszowa

Reklama