Rzeszów - Czwartek, 06.11.2025
Reklama

Rzeszów metą III etapu Tour de Pologne. Podpisano umowę

Dodano: 07.05.2021 r.

fot. Marcin Mituś / Archiwum RESinet.pl
fot. Marcin Mituś / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Trzeci etap tegorocznej edycji Tour de Pologne zakończy się w Rzeszowie. Wyścig odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia, a do stolicy Podkarpacia kolarze przyjadą 11 sierpnia.

W czwartek w rzeszowskim ratuszu podpisano umowę dotyczącą organizacji III etapu 78.  Tour de Pologne i promocji miasta. W spotkaniu udział wzięli: pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa Marek Bajdak, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, eurodeputowany Tomasz Poręba oraz dyrektor generalny Tour de Pologne Czesław Lang.

- Tour de Pologne jest najbardziej rozpoznawalną w Polsce sportową marką. Zalety promocyjne dla miasta Rzeszowa a także dla całego Podkarpacia są nie do przecenienia. Nie miałem ani chwili wątpliwości, by umowę dotyczącą współorganizacji jednego z etapów wyścigu podpisać. Cały świat będzie mógł zobaczyć Rzeszów i przekonać się jak tu jest pięknie – mówił Marek Bajdak podczas podpisania umowy.


Podpisanie umowy z LangTeam w związku z organizacją III Etapu 78. Tour de Pologne, fot. UM Rzeszów

Trzeci etap Tour de Pologne zacznie się w Sanoku, będzie przebiegał przesz najpiękniejsze zakątki Bieszczad, aż w końcu dotrze do Rzeszowa, gdzie zakończy się sześciokilometrową rundą.
Reklama
 – Rzeszów zawsze był miastem, które rozumie siłę promocji przez sport i cieszę się, że będziemy współpracować przy naszym narodowym wyścigu – powiedział Czesław Lang.

Tour de Pologne to jeden z najważniejszych wyścigów świata, należący do prestiżowego cyklu UCI World Tour, zrzeszającego największe imprezy kolarskie, w tym Tour de France czy Giro d’Italia. Nasz Narodowy wyścig maj wieloletnią tradycję, jego pierwsza edycja odbyła się w 1928 roku. Aktualnie jest sportowym wydarzeniem na najwyższym poziomie. 78. Tour de Pologne odbędzie się w dniach 9-15 sierpnia 2021 roku.

Ostatni raz meta jednego z etapów Tour de Pologne była usytuowana w Rzeszowie w 2017 r. (etap V: Olimp Nagawczyna – Rzeszów). Zwycięzcą etapu był Danny VAN POPPEL z Team Sky.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ul. Staroniwska będzie poszerzona

RZESZÓW. Ulica Staroniwska będzie wyremontowana w całości.

Rzeszów

Ile zapłacą klienci targowiska przy ul. Dworaka za korzystanie z miejsc parkingowych?

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczy nowo powstałych miejsc przy placu targowym.

Rzeszów

Radni PiS wnioskują o rozbudowę sześciu skrzyżowań

RZESZÓW. "To krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście”.

Rzeszów

Nowy radiowóz dla policjantów z Trzebowniska

TRZEBOWNISKO. Radiowozy w codziennej służbie wykorzystywać będą dzielnicowi.

Rzeszów

Będzie prawoskręt z ul. Słowackiego na ul. Szopena

RZESZÓW.  Na budowę prawoskrętu Ratusz planuje przeznaczyć 674 tys. zł.

Rzeszów

23 stycznia bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W związku z wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie komunikacja miejska będzie darmowa. 

Rzeszów

Wysoki poziom zanieczyszczenia powietrza w Rzeszowie

RZESZÓW. Zaleca się ograniczenie spędzania czasu na powietrzu.

Rzeszów

Seniorzy postulują o zmianę rozkładu jazdy linii nr 48. Chodzi o dojazd do cmentarza Wilkowyja

RZESZÓW. Interpelacje w tej sprawie wystosował radny Mateusz Szpyrka z Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama