Rzeszów - Środa, 25.06.2025
Reklama

"Rzeszów - Miasto Ratownik" - wystawa fotografii w Parlamencie Europejskim

Dodano:

fot. UM Rzeszowa
fot. UM Rzeszowa
RZESZÓW / BRUKSELA. 9 stycznia 2024 r. w Parlamencie Europejskim otwarto wystawę zatytułowaną „Rzeszów – Miasto Ratownik”. Na wystawie prezentowane są fotografie pokazujące, niemal dzień po dniu to, jak zmieniało się życie w Rzeszowie po ataku Rosji na Ukrainę.

We wtorkowym wernisażu wzięli udział: Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek,  europarlamentarzystka z Podkarpacia Elżbieta Łukaciejewska, Roberta Metsola Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego oraz europarlamentarzyści, w tym czterech byłych premierów Polski: Ewa Kopacz, Jarosław Kalinowski, Leszek Miller i Marek Belka. Obecni byli również Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Halicki, Michał Kobosko, Janusz Lewandowski, Róża Thun, Witold Pahl, Włodzimierz Karpiński, Łukasz Kohut, Adam Jarubas, oraz polska wiceminister kultury Marta Cienkowska.
Reklama
Wystawę przygotowała Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa. - Wystawą, przygotowaną przez Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa chcemy Państwu pokazać, co działo się po przybyciu uchodźców do Rzeszowa. Chcemy opowiedzieć Państwu naszą historię – mówił podczas uroczystego otwarcia wystawy w Parlamencie Europejskim Konrad Fijołek.

Wystawa „Rzeszów - miasto ratownik” prezentuje 29 fotografii autorstwa Grzegorza Bukały, fotografa w Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Zdjęcia wydrukowane są na planszach w formacie 200x100 cm. 
Ekspozycję uzupełnia pokaz multimedialny „Us and Them” oraz film„Sound of Silience” – ze zdjęciami Adama Lamparta.

Prace w budynku Parlamentu Europejskiego w Brukseli można oglądać do najbliższego piątku. 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstaje nowy mural [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W Parku dla Seniora przy ul. Staszica powstaje nowe malowidło. Jego autorem jest Michał Czerko, który ma na koncie już kilka prac zrealizowanych w Rzeszowie, w tym m.in. mural Tadeusza Nalepy.

Rzeszów

Zakończył się remont porodówki w szpitalu przy ul. Szopena. Otwarcie na przełomie stycznia i lutego 2024 [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Zakończyły się prace remontowe na porodówce w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym przy ul. Szopena w Rzeszowie. Trwa montaż wyposażenia.

Rzeszów

Trwa montaż Świątecznego Miasteczka. W sobotę otwarcie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na rzeszowskim Rynku trwa montaż Świątecznego Miasteczka. Stoi już m.in. domek Św. Mikołaja, wielki ekran kinowy oraz Ho hoho! BISTRO Ho hoho! Bar. Instalowane są czerwone domki, w których pojawią się...

Rzeszów

Prezydent Konrad Fijołek spotka się z mieszkańcami osiedli Baranówka i Gen. Andersa

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa zaprasza na drugie w tym miesiącu spotkanie w ramach cyklu #RzeszówToMY.

Rzeszów

Rzeszowskie Juwenalia najlepsze w Polsce

RZESZÓW. Rzeszowskie Juwenalia, czyli wielka studencka impreza organizowana przez Politechnikę Rzeszowską, po raz trzeci otrzymały tytuł „Najlepszych Juwenaliów w Polsce” w Konkursie Nagród Środowiska Studenckiego „ProJuvenes”.

Rzeszów

Kolejny etap przebudowy zatok autobusowych w Rzeszowie na finiszu

RZESZÓW. W ramach tej części modernizacji przystanków autobusowych w Rzeszowie, przebudowywanych jest 30 zatok autobusowych.

Rzeszów

Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne. Wielka inwestycja na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. - Kończy się układanie granitowej kostki na placu przy dworcu, montaż przeszkleń, trwają nasadzenia – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. W przyszłym tygodniu rozpoczną się procedury odbiorowe.

Rzeszów

Rzeszów ma 20 nowych autobusów

RZESZÓW. Do stolicy Podkarpacia przyjechało 20 nowych, ekologicznych autobusów wyprodukowanych przez firmy Solaris i Autosan. Ich zakup został dofinansowany w 85 procentach ze środków unijnych.

Reklama