Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

"Rzeszów - Miasto Ratownik" - wystawa fotografii w Parlamencie Europejskim

Dodano:

fot. UM Rzeszowa
fot. UM Rzeszowa
RZESZÓW / BRUKSELA. 9 stycznia 2024 r. w Parlamencie Europejskim otwarto wystawę zatytułowaną „Rzeszów – Miasto Ratownik”. Na wystawie prezentowane są fotografie pokazujące, niemal dzień po dniu to, jak zmieniało się życie w Rzeszowie po ataku Rosji na Ukrainę.

We wtorkowym wernisażu wzięli udział: Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek,  europarlamentarzystka z Podkarpacia Elżbieta Łukaciejewska, Roberta Metsola Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego oraz europarlamentarzyści, w tym czterech byłych premierów Polski: Ewa Kopacz, Jarosław Kalinowski, Leszek Miller i Marek Belka. Obecni byli również Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Halicki, Michał Kobosko, Janusz Lewandowski, Róża Thun, Witold Pahl, Włodzimierz Karpiński, Łukasz Kohut, Adam Jarubas, oraz polska wiceminister kultury Marta Cienkowska.
Reklama
Wystawę przygotowała Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa. - Wystawą, przygotowaną przez Galerię Fotografii Miasta Rzeszowa chcemy Państwu pokazać, co działo się po przybyciu uchodźców do Rzeszowa. Chcemy opowiedzieć Państwu naszą historię – mówił podczas uroczystego otwarcia wystawy w Parlamencie Europejskim Konrad Fijołek.

Wystawa „Rzeszów - miasto ratownik” prezentuje 29 fotografii autorstwa Grzegorza Bukały, fotografa w Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Zdjęcia wydrukowane są na planszach w formacie 200x100 cm. 
Ekspozycję uzupełnia pokaz multimedialny „Us and Them” oraz film„Sound of Silience” – ze zdjęciami Adama Lamparta.

Prace w budynku Parlamentu Europejskiego w Brukseli można oglądać do najbliższego piątku. 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

BOŻE CIAŁO

Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie. Policja zadba o bezpieczeństwo uczestników

RZESZÓW. W czwartek, 30 maja, w związku z uroczystością Bożego Ciała, ulicami Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego przejdą procesje. Część dróg na terenie miasta zostanie częściowo lub całkowicie zamknięta. Ruchem kierować będą policjanci.

NOWOŚĆ NA PODRZESZOWSKIM LOTNISKU

Samolotem z Jasionki do Izmiru. Ruszyło nowe połączenie

RZESZÓW/JASIONKA. We wtorek, 28 maja 2024 r. po raz pierwszy w historii podrzeszowskiego lotniska, poleciał czarterowy samolot z Jasionki do Izmiru.

Rzeszów

Koncert „Jednego serca, jednego ducha”. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Nawet kilkanaście tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznego koncertu „Jednego Serca Jednego Ducha”. W związku z tym, na drogach dojazdowych do miejsca wydarzenia, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu.

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Reklama