Rzeszów - Środa, 21.05.2025
Reklama

Rzeszów na 6. miejscu w rankingu miast przyjaznych kierowcom

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Rzeszów uplasował się na 6. miejscu w tegorocznej edycji rankingu miast przyjaznych kierowcom, przygotowanym przez serwis Oponeo.pl we współpracy z aplikacją Yanosik.

Ranking przeprowadzony został po raz piąty. Pod lupę wzięto 19 ośrodków miejskich podzielonych na dwie kategorie – powyżej 300 tys. mieszkańców i od 180 do 300 tys.

Miasta oceniano w ośmiu kategoriach: warunki parkowania, liczba kolizji, ceny paliw i OC komunikacyjnego, prędkość jazdy, stacje ładowania dla samochodów elektrycznych, koszty wymiany opony oraz dostępność usług carsharingu.

Łączna liczba zdobytych punktów zależy od not uzyskanych za poszczególne kategorie. Noty są przyznawane na podstawie danych zebranych przez ekspertów.
 
Wśród miast z liczbą mieszkańców od 180 do 300 tys. najlepiej wypadła Częstochowa. Uzyskała 49 punktów. Na podium znalazły się również: Gliwice (44 punkty) oraz Sosnowiec (43). Rzeszów znalazł sie na szóstej pozycji, zdobywając 37 punktów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejne zatrzymania CBA w związku z tzw. aferą podkarpacką. Tym razem chodzi o elektrociepłownie

RZESZÓW. Wcześniej prokuratura przedstawiła, w tym wątku, zarzuty 12 osobom.

Rzeszów

MPWiK nie wyklucza budowy elektrowni wiatrowej i wodnej

RZESZÓW. „Planujemy wdrożenie projektu budowy elektrowni wodnej na odpływie oczyszczonych ścieków do Wisłoka i rozważamy możliwość wybudowania elektrowni wiatrowej".

Rzeszów

Podpisano porozumienie obejmujące m.in. budowę mostu łączącego Rzeszów z Boguchwałą

RZESZÓW. Miasto Rzeszów, gmina Lubenia, Boguchwała oraz starostwo powiatowe podpisało porozumienie w sprawie ok. 100 mln inwestycji. 

Rzeszów

Za nami I Kobiecy Kongres w Jasionce. Hasłem wydarzenia: „Baby są jakieś inne” [FOTO]

RZESZÓW. Ponad 300 kobiet w sobotę przyjechało do Jasionki do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena.

Rzeszów

Turyści coraz częściej odwiedzają Podkarpacie. Nie inaczej jest w Rzeszowie

RZESZÓW, PODKARPACIE. Od stycznia do września 2019 roku z 652 turystycznych obiektów noclegowych na Podkarpaciu skorzystało 1012,4 tys. turystów, w tym 111,6 tys. z zagranicy.

Rzeszów

Świąteczna choinka zdobi rzeszowski Rynek. Rozpoczęto montaż iluminacji

RZESZÓW. W tym roku na iluminacje świąteczne miasto przeznaczyło prawie 1,3 mln zł.

Rzeszów

Do końca tego roku w Rzeszowie pojawi się wypożyczalnia samochodów elektrycznych

RZESZÓW. „Taka usługa w mieście Rzeszów może obejmować 100-200 samochodów” – wyjaśnia szef 4Mobility.

Rzeszów

Władze miasta kontynuują „walkę” z PGE Energia Ciepła. Szykuje się wizyta w Warszawie

RZESZÓW. Dzisiaj o godz. 12.00 zaplanowano spotkanie w Warszawie pomiędzy prezydentem Rzeszowa a Wojciechem Dąbrowskim,

Reklama