Rzeszów - Środa, 18.03.2026
Reklama

Rzeszów otrzymał dofinansowanie na dwa ekologiczne projekty

Dodano: 16.12.2025 r. / Redakcja

fot. UM Rzeszowa
fot. UM Rzeszowa

RZESZÓW. Zakup nowych, ekologicznych autobusów oraz w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza w Rzeszowie – to projekty, na które Rzeszów otrzymał dofinansowanie ze środków unijnych.

W ubiegłym tygodniu, w siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek podpisał umowy, dzięki którym miasto otrzyma dofinansowanie do dwóch projektów.

- Pierwsza z nich dotyczy wykorzystania wolnych środków z unijnego dofinansowania z KPO, które pozostały nam po przetargu na zakup autobusów wodorowych. To kwota 2 612 260 zł. Dzięki dzisiejszej umowie wykorzystamy je na zakup kolejnych ekologicznych autobusów dla mieszkańców. Będą to trzy autobusy o napędzie elektrycznym – mówi Konrad Fijołek.

Reklama

Na temat zakupu 20 autobusów wodorowych pisaliśmy TUTAJ

Kolejna podpisana w zeszłym tygodniu umowa dotyczy pozyskania dofinansowania w wysokości 450 388 zł. Środki te oraz wcześniej zdobyte dofinansowanie z Programu LIFE Unii Europejskiej - 772 094 pozwolą na realizację projektu, który pomoże miastu w działaniach na rzecz poprawy jakości powietrza w Rzeszowie. Powstanie m.in. Plan Jakości Powietrza oraz wdrożone zostanie narzędzie służące do zarządzania jakością powietrza, które pomoże podejmować działania ograniczające emisję zanieczyszczeń.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ul. Robotnicza do rozbudowy. Powstanie blisko kilometrowa ścieżka rowerowa

RZESZÓW. Blisko kilometrowa ścieżka rowerowa, oświetlenie, przebudowa skrzyżowań i budowa kanalizacji deszczowej - m.in. takie zmiany zostaną wprowadzone w ramach przebudowy ul. Robotniczej na osiedlu Zalesie.

Rzeszów

Wisłokostrada udostępniona kierowcom. Zobacz filmik z przejazdu nową drogą

RZESZÓW. 17 lutego 2026 roku o godz. 11:00 odbyło się oficjalne otwarcie jednej z największych inwestycji drogowych zrealizowanych w ostatnich latach w Rzeszowie. Do użytku kierowców oddano Wisłokostradę, czyli drogą łączącą al....

Rzeszów

Prawie 70 tys. pasażerów w styczniu w Jasionce

RZESZÓW. 69 543 - tyle pasażerów obsłużył Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów w pierwszym miesiącu 2026 roku. To wzrost o nieco ponad 3 procent względem stycznia ubiegłego roku.

Rzeszów

Wielka inwestycja drogowa zakończona. 17 lutego otwarcie Wisłokostrady

RZESZÓW. Jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat realizowanych w Rzeszowie dobiegła końca. We wtorek, 17 lutego odbędzie się oficjalne otwarcie tzw. Wisłokostrady, czyli drogi, która połączyła aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą.

Rzeszów

Wmurowano kamień węgielny pod budowę PCLA. Wykonano już 65 proc. prac

RZESZÓW. W piątek na budowie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki odbyła się uroczystość wmurowania symbolicznego kamienia węgielnego. W wydarzeniu wzięli udział m.in. przedstawiciele Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, na czele z prezesem Sebastianem Chmarą.

Rzeszów

Rzeszów walczy ze śniegiem. Najnowszy raport z akcji „Zima”

RZESZÓW. Intensywne opady śniegu, które rozpoczęły się w nocy z 13 na 14 lutego, postawiły w gotowości miejskie służby w Rzeszowie. Ratusz przekazał raport z dzisiejszych działań.

Rzeszów

Seria wypadków w powiecie rzeszowskim. Dwie osoby poszkodowane

RZESZÓW. Do trzech wypadków doszło w czwartek na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. W zdarzeniach poszkodowane zostały dwie osoby. Rzeszowscy policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Reklama