Rzeszów - Wtorek, 17.06.2025
Reklama

Rzeszów przeciwko narkotykom. Psychoterapia dla dzieci i młodzieży oraz punkt informacji

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto zarezerwowało 100 tys. zł na walkę z narkotykami i innymi szkodliwymi substancjami. Pieniądze zostaną przeznaczone na prowadzenie psychoterapii dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych uzależnieniami oraz punkt informacyjny. Trwa poszukiwania organizacji, która wykona te zadania.

- Samorząd wspiera w działaniach programy ogólnopolskie. Uzupełnia ich akcje, rozszerza opiekę. Tak działa np. miejski program profilaktyki raka piersi i tak będzie działał program psychoterapii dla dzieci. Uzależnienie to bardzo poważna choroba i trzeba o tym mówić głośno i wyraźnie. Dlatego wprowadzamy program profilaktyki, ale również leczenia dla dzieci i młodzieży – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Ruszył konkurs dla organizacji pozarządowych, którego celem jest prowadzenie profilaktycznych programów przeciwdziałających narkomanii wśród dzieci i młodzieży. Wyłoniona w konkursie organizacja pozarządowa, będzie miała za zadanie prowadzenie psychoterapii dla młodych osób z rodzin zagrożonych uzależnieniem od substancji i czynności (hazard, zakupy itp.) oraz prowadzenie punktu informacyjno-konsultacyjnego. Zadanie ma być realizowane od 20 kwietnia do 31 grudnia 2024 roku.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wybrano wykonawcę drogi rowerowej i placu postojowego w Parku Zdrowia na os. Kmity

RZESZÓW. Do przetargu zgłosiło się siedem firm, wybrano ofertę za 446 tys. zł.

Rzeszów

Poszukiwaną 18-latkę z Rzeszowa odnaleziono w Warszawie

RZESZÓW. 18-latka ostatni raz kontaktowała się z matką 15 stycznia poprzez sms-a wysłanego z Zakopanego.

Rzeszów

Autobusy elektryczne wyjechały na ulice Rzeszowa. Będą również dodatkowe stacje ładowania [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dzisiaj na ulice miasta wyjechały autobusy elektryczne, które obsłużą linie 0A i 0B.

Rzeszów

Kolejne uprawnienia doktorskie dla Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Uprawnienia do nadawania stopnia doktora dotyczą kierunku nauk rolniczych w dyscyplinie technologia żywności i żywienia.

Rzeszów

11 lutego rozpoczynają się ferie szkolne. Odwołane zostają kursy autobusów oznaczone literą „s”

RZESZÓW. Utrudnienia dotyczą linii 0A, 0B, 12, 18, 19, 21(cała linia), 34 oraz 46.

Rzeszów

W poniedziałek zostanie uruchomiony punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Punkty kontroli będą działać w okresie ferii zimowych.

Rzeszów

Utrudnienia w ruchu na al. Wyzwolenia. Tym razem potrwają od 8 do 16 lutego

RZESZÓW. Trwają pracę związane z remontem wiaduktu kolejowego, biegnącego nad al. Wyzwolenia.

Rzeszów

W mieście zamontują ok. 100 studzienek pływających

RZESZÓW. „Na terenie całego miasta wymienionych zostanie ok. 100 studzienek” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta.

Reklama