Rzeszów - Piątek, 03.04.2026
Reklama

Rzeszów przekaże agregaty prądotwórcze dla Ukrainy. Prezydent apeluje o wsparcie

Dodano: 02.11.2022 r.

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Mer miasta partnerskiego Lwowa, zwrócił się do władz Rzeszowa z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych. Ratusz ma już kilka tego typu urządzeń, ale chce przekazać ich więcej, stąd apel Prezydenta Konrada Fijołka o wsparcie inicjatywy.

- Zaszczytny tytuł miasta-ratownika, którym Rzeszów został uhonorowany jako pierwsze miasto na świecie, zobowiązuje. Dlatego też zwracamy się z wielkim apelem do mieszkańców miasta jak też i regionu, do przedstawicieli biznesu zarówno regionalnego jak i światowego, który ma swoje reprezentacje u nas, o wsparcie zbiórki agregatów prądotwórczych – apeluje prezydent Rzeszowa.

Z prośbą o przekazanie tego typu wsparcia do Rzeszowa wystąpił Mer Lwowa - Andrij Sadowy. –  Wiemy, że obecnie na Ukrainie Rosja intensywnie bombarduje obiekty infrastruktury energetycznej. Mer Lwowa, czyli naszego miasta partnerskiego zwrócił się o nas z prośbą o przekazanie agregatów prądotwórczych, dzięki którym będzie można zabezpieczyć przynajmniej te podstawowe potrzeby energetyczne. Cztery tego typu urządzenia już mamy – przekazali je nam przedsiębiorcy. Ale chcemy przekazać do Lwowa a także do innych naszych ukraińskich miast partnerskich więcej agregatów. Dlatego proszę o wsparcie tej inicjatywy – zarówno finansowe jak też i w postaci urządzeń – mówi Konrad Fijołek.
Reklama
Osoby, firmy zainteresowane wsparciem tej inicjatywy mogą kontaktować się z Wydziałem Marki Miasta, Współpracy Gospodarczej i Turystyki Urzędu Miasta Rzeszowa (Rynek 11, adres e-mail: mgt@erzeszow.pl, tel. +48 725 050 048).

Rzeszów na Ukrainie ma pięć miast partnerskich: Lwów, Iwano-Frankowsk, Łuck, Truskawiec i Czernihów.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana rozkładów jazdy trzech linii MPK

​RZESZÓW. Od 1 stycznia nastąpią ograniczenia w kursowaniu trzech linii rzeszowskiej komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Nowoczesny aparat do USG w Szpitalu Miejskim

RZESZÓW. Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Rzeszowie dysponuje nowym aparatem do USG. To światowej klasy urządzenie pozwalające na bardzo dokładną diagnostykę chorób u leczących się tutaj pacjentek.  

Rzeszów

Trzy rzeszowskie szkoły jeszcze bardziej przyjazne osobom z niepełnosprawnością

RZESZÓW. Nowe miejsca postojowe, budowa pochylni i przebudowa tych istniejących, montaż balustrad i inne rozwiązania poprawiające dostępność dla osób niepełnosprawnych zostaną wykonane w trzech rzeszowskich szkołach w ramach projektu „Dostępna szkoła”.

Rzeszów

Jak pojadą autobusy MPK w okresie świątecznym?

​RZESZÓW. W wigilię komunikacja miejska realizowana będzie w ograniczonym zakresie. W pierwszy i w drugi dzień świąt autobusy pojadą wg świątecznego rozkładu jazdy.

Rzeszów

W Rzeszowie uruchomiono Świąteczny Punkt Pomocy Ukrainie

RZESZÓW. Trwa zbiórka darów dla Ukrainy organizowana przez Fundację Medyk dla Zdrowia. Potrzebne są m.in. odzież termiczna, koce i śpiwory oraz żywność długoterminowa.

Rzeszów

Lodowisko w Millenium Hall otwarte

​RZESZÓW. Na skwerze Millenium Hall wystartował sezon łyżwiarski. Lodowisko na świeżym powietrzu o powierzchni ponad 600 mkw jest już otwarte.

Rzeszów

"Mobilny urzędnik" pomoże załatwić więcej spraw bez wychodzenia z domu

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa poszerzył katalog spraw, które mieszkańcy mogą załatwić bez wychodzenia z domu, korzystając z usługi „Mobilny Urzędnik”.

Reklama