Rzeszów - Czwartek, 19.06.2025
Reklama

Rzeszów stawia na rekreację i sport

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Edukacyjny sad, bieżnia i pumptrack, to kolejne z kilkudziesięciu miejskich inwestycji w sport i rekreację, które powstaną w tym roku w naszym mieście. - Tworzenie miejsc, w których można w przyjemny sposób spędzać czas to jeden z aktualnych priorytetów inwestycyjnych Rzeszowa – informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.  

W budżecie miasta na 2022 rok zapisano kilkadziesiąt zadań, związanych z rozwojem miejskiej infrastruktury rekreacyjnej i sportowej. Wśród zaplanowanych inwestycji, jest m.in. budowa toru rowerowego, tzw. pumptracka w rejonie stadionu miejskiego wraz zagospodarowaniem terenu wokół niego. To nie jedyna inwestycja sportowa, która realizowana będzie na rzeszowskich Bulwarach. W rejonie sceny powstanie drugi odcinek ścieżki biegowej, która wraz z istniejącym fragmentem stworzy pętlę. Na to zadanie miasto wyda około 1,5 mln zł.

Ciekawym zadaniem będzie zagospodarowanie na cele dydaktyczne sadu owocowego w rejonie ulic Krajobrazowej i Panoramicznej. Pojawią się w nim elementy edukacyjne z informacjami na temat przyrody. Zarząd Zieleni Miejskiej podświetli tutaj drzewa, ustawi ławki oraz kosze na śmieci. Zaplanowano także dodatkowe nasadzenia krzewów.
Reklama
Na osiedlu Staroniwa powstanie nowoczesny plac zabaw, który oprócz tradycyjnych urządzeń zabawowych, będzie również wyposażony w elementy edukacyjne, takie jak: panel sensoryczny, koło optyczne, krzywe zwierciadło, pisanie lustrzane, rury deszczowe, głuchy telefon i biblioteczka plenerowa.

Nowe inwestycje będą realizowane również przy szkołach i przedszkolach. Obok SP 10 przy ul. Dominikańskiej powstanie nowy plac zabaw. Urządzenia zabawowe zostaną zamontowane na miękkiej, bezpiecznej dla dzieci nawierzchni, teren zostanie ogrodzony i wyposażony w monitoring. Modernizacji poddany zostanie również plac zabaw obok SP 1 przy ul. Bernardyńskiej. Zostanie on także rozbudowany i doposażony w nowe elementy. Przy budynku Przedszkola Publicznego nr 11 na ulicy Mazurskiej modernizowane jest podwórko oraz plac zabaw. Teren placu zyska nową nawierzchnię oraz nowe elementy placu zabaw i małej architektury.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów miastem przyjaznym dla pszczół

RZESZÓW. Rzeszów, wraz z miastami partnerskimi, przystąpił do projektu, którego celem jest promocja pro-pszczelich postaw wśród mieszkańców.

Rzeszów

Ulica Lubelska będzie rozbudowana. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie ogłosił przetarg na budowę 5-kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej 878.

Rzeszów

Świąteczne miasteczko już w grudniu na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. ​Trwają przygotowania do otwarcia świątecznego miasteczka, które stanie na rzeszowskim rynku już 4 grudnia. Poszukiwani są wystawcy.

Rzeszów

Ruszyła budowa przystanku kolejowego Rzeszów Dworzysko

RZESZÓW. Rozpoczęto prace przy budowie przystanku Rzeszów Dworzysko na trasie Rzeszów – Dębica. PKP przygotuje też 14 nowych przystanków dla Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej.

Rzeszów

Miejskie bieganie w Święto Niepodległości

RZESZÓW. Już po raz dziewiąty rzeszowianie pobiegną w Narodowe Święto Niepodległości. Odbędzie się też akcja charytatywna „Biegnę dla”.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa likwidacja piecyków gazowych

RZESZÓW. Niemal 9 tysięcy piecyków gazowych zlikwidowali już mieszkańcy Rzeszowa. Jest plan kolejnych wymian.

Rzeszów

Rzeszów czwarty w rankingu miast "dobrych do życia"

RZESZÓW. Rzeszów znalazł się na 4. miejscu w rankingu "Gmina dobra do życia 2021", przygotowanym przez Polską Agencję Prasową,

Rzeszów

Uniwersyteckie Centrum Lekkoatletyczne otwarte

RZESZÓW. 4 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznego. To inwestycja za niemal 52 mln.

Reklama