Rzeszów - Piątek, 23.05.2025
Reklama

"Rzeszów to MY". Trwa nabór pomysłów na miejskie innowacje

Dodano:

Na zdj. Trzmielowisko w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem - powstałe w ramach I edycji programu "Rzeszów to MY" / fot. Grzegorz Bukała UM Rzeszowa
Na zdj. Trzmielowisko w Parku Kultury i Wypoczynku nad Wisłokiem - powstałe w ramach I edycji programu "Rzeszów to MY" / fot. Grzegorz Bukała UM Rzeszowa
RZESZÓW. Trwa nabór pomysłów do trzeciej edycji programu „Rzeszów to MY” na miejskie innowacje w obszarze poprawy jakości życia mieszkańców Rzeszowa. Projekty można zgłaszać do 15 czerwca.

W ramach naboru poszukiwane są pomysły na mikro innowacje miejskie, które przyczynią się do poprawy jakości życia w mieście. Mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły dotyczące trzech obszarów: nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni miejskiej, rozwiązań ułatwiających poruszanie się po mieście oraz zieleni w mieście.

Aby zgłosić pomysł wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie urbanlab.erzeszow.pl (zakładka: Tematy miejskie - Rzeszów to MY) i dostarczyć go drogą mailową na adres: urbanlab@erzeszow.pl lub osobiście do przestrzeni CIM - Urban Lab (ul 3 Maja 13, I piętro) do 1️5 czerwca 2022 roku.

Wybrane pomysły zostaną przetestowane w przestrzeni miasta, a te przynoszące realne zmiany, zostaną wdrożone.

W ramach I i II edycji programu w Rzeszowie powstały: budki dla jerzyków i domki dla jeży, społeczny ogród owocowo-warzywny zielonych przy Szkole Podstawowej nr 25, trzmielowisko na Bulwarach, ławka solarna Parku Jedności Polonii z Macierzą oraz mural ekologiczny na budynku Szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rewitalizacja ul. Grunwaldzkiej może się rozpocząć już na wiosnę

RZESZÓW. W ratuszu słyszymy, że dokumentacja projektowa na rewitalizację ul. Grunwaldzkiej jest gotowa. Inwestycja może ruszyć już w marcu.

Rzeszów

Znaleziono zwłoki 70-latka. Prokuratura: „Mamy do czynienia najprawdopodobniej z zabójstwem”

GŁOGÓW MŁP. Niewykluczone, że do śmierci 70-latka mogły przyczynić się osoby trzecie.

Rzeszów

Malują usta na różowo, by walczyć z rakiem. Już niebawem Pink Lips Project

RZESZÓW. Kobiety będą miały szansę uczestniczyć w evencie profilaktyczno-edukacyjnym organizowanym w Galerii Rzeszów 25 stycznia w godzinach 12:00-16:00.

Rzeszów

Wzrosną ceny za odbiór śmieci w Rzeszowie. W środę sesja nadzwyczajna

RZESZÓW. Radni w środę zajmą się m.in. projektem uchwały ustalającym nowy cennik za odbiór odpadów.

Rzeszów

10 mln za żłobek i przedszkole na os. Przybyszówka

RZESZÓW. Placówka zdolna będzie pomieścić nawet 353 dzieci.

Rzeszów

Policja rozdaje „bilety lotnicze” dla poszukiwanych osób

RZESZÓW. Rzeszowska policja przygotowała „bilet lotniczy” na lot linii „Police Airlines”.

Rzeszów

Porażka Asseco w Suwałkach

RZESZÓW. Spotkanie w Suwałkach rozpoczęło się zupełnie inaczej niż pierwszy mecz tych drużyn w Rzeszowie. 

Rzeszów

Trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Uniwersytetu Rzeszowskiego informuje, że trwają rozmowy ws. utworzenia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

Reklama