Rzeszów - Niedziela, 14.12.2025
Reklama

Rzeszów w czerwonej strefie. Od soboty nowe obostrzenia

Dodano: 15.10.2020 r.

fot. RESinet.pl / KPRM
fot. RESinet.pl / KPRM
RZESZÓW. 11 miast wojewódzkich, w tym Rzeszów od soboty 17 października 2020 r. znajdzie się w strefie czerwonej.  Od tego dnia będą również obowiązywały nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych. Co nas czeka?

Na Podkarpaciu strefą czerwoną objętych zostanie łącznie 16 powiatów, w tym dwa miasta. W strefie czerwonej znajdą się: powiat brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski, leski, Przemyśl oraz Rzeszów.

W związku z postępującą pandemią koronawirusa, od 17 października rząd wprowadza nowe zasady w strefach żółtych i czerwonych.  

Jakie ograniczenia w czerwonej strefie?

W placówkach handlowych liczba klientów zostanie ograniczona do 5 osób na jedną kasę.

Ograniczenia co do liczby osób dotyczą również transportu publicznego, gdzie zajętych będzie mogło być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc.
Reklama
Restauracje i punkty gastronomiczne będą czynne w godz. 6:00 - 21:00. Poza tymi godzinach lokale będą mogły świadczyć usługi na wynos. W lokalu będzie mógł być zajęty co drugi stolik.  

W uroczystościach religijnych będzie mogła uczestniczyć jedna osoba na 7 mkw, a w zgromadzeniach publicznych łącznie 10 osób.

Od 17 października zamknięte zostaną baseny, aquaparki i siłownie. Wydarzenia sportowe będą odbywały się przy pustych trybunach, natomiast w wydarzeniach kulturalnych będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 25 % publiczności.

Nauka w szkołach wyższych i średnich będzie odbywała się w trybie zdalnym. (z wyjątkiem zajęć praktycznych).

Od 19 października zacznie obowiązywać zakaz organizacji wesel, styp i imprez okolicznościowych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Troje pieszych potrąconych w Rzeszowie i Jasionce. Policja apeluje o ostrożność

RZESZÓW. Na szczęście żadna z poszkodowanych osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. 

Rzeszów

Rozbudowa ul. Matysowskiej dobiega końca

RZESZÓW. W ciągu najbliższych dni mają zakończyć się prace przy rozbudowie ul. Matysowskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będzie jeszcze więcej drzew w Rzeszowie. Trwają jesienne nasadzenia

RZESZÓW. Ponad 500 nowych drzew pojawi się w Rzeszowie w ramach jesiennych nasadzeń. Sadzone są m.in. buki pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite, lipy drobnolistne, klony pospolite i jawory. 

Rzeszów

#AutobusCiepła powraca na ulice Rzeszowa

RZESZOW. 15 listopada 2022 r. wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem #AutobusCiepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do połowy marca 2023 r.

Rzeszów

Zakończyła się przebudowa ulicy Zygmunta I Starego

RZESZÓW. Wcześniej niż zakładano zakończyły się prace przy rozbudowie ul. Zygmunta I Starego na rzeszowskim osiedlu Wilkowyja. Drogę poszerzono do sześciu metrów, wybudowano także chodniki i ścieżkę rowerową.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczął się nabór wniosków o preferencyjny zakup węgla

RZESZÓW. Węgiel będzie dystrybuować Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Wnioski będą przyjmowane do 2 grudnia.

Rzeszów

Kolejny miesiąc w Jasionce z doskonałym wynikiem

RZESZÓW/JASIONKA. W październiku z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 65 tys. pasażerów. 

Rzeszów

Rozpoczyna się montaż świątecznych dekoracji. Rozbłysną 1 grudnia

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczął się montaż świątecznego oświetlenia, który potrwa do końca miesiąca. Iluminacje rozbłysną 1 grudnia. Dwa dni później odbędzie się inauguracja Świątecznego Miasteczka.

Reklama