Rzeszów - Piątek, 27.06.2025
Reklama

Rzeszów w czołówce rankingu przeprowadzonego w 21 największych miastach Polski

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Gazeta Wyborcza opublikowała wyniki ankiety internetowej przeprowadzonej wśród mieszkańców 21 największych polskich miast. Rzeszów zajął pierwsze miejsce w dwóch kategoriach.

Mieszkańcy 21 największych polskich miast odpowiedzieli na trzy pytania: jak się mieszka, jak oceniasz jakość powietrza i jak oceniasz jakość edukacji. Rzeszów wypadł najlepiej, jeśli chodzi o pierwszą i ostatnią z tych ocen.

92 proc. osób odpowiedziało, że w naszym mieście mieszka się bardzo dobrze lub raczej dobrze. To najlepszy wynik w Polsce. Na drugim miejscu uplasował się Gdańsk, na trzecim Białystok a na czwartym Warszawa.

Nasze miasto zostało również najwyżej ocenione pod względem jakości edukacji. 82 proc. rzeszowian oceniło Rzeszów pod tym względem pozytywnie, co dało nam pierwsze miejsce na tle innych miast.

Drugim najlepiej ocenianym w tej kategorii miastem jest Bydgoszcz z wynikiem 77 proc., na trzecim miejscu znalazł się Płock z wynikiem 76 proc.
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowy Kaufland w Rzeszowie. Otwarcie za kilka dni

RZESZÓW. Z okazji otwarcia marketu, klienci mogą liczyć na szereg atrakcji. Jedną z nich będzie konkurs Koło Fortuny, w którym do wygrania będą m.in. produkty marek własnych. Nie zabraknie również licznych promocji...

Rzeszów

350 czytników Amazon Kindle dla uczniów z Rzeszowa

RZESZÓW. Czytniki e-booków od amerykańskiej firmy trafią do pięciu rzeszowskich szkół.

Rzeszów

Wyjątkowa nagroda dla Rzeszowa. Konrad Fijołek: To jeden z bardziej historycznych momentów w dziejach miasta

RZESZÓW. Prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy, dekret o nadaniu tytułu Miasta-Ratownika. 

Rzeszów

Rzeszów gotowy na zimę. O dobry stan dróg i chodników zadba 114 maszyn

RZESZÓW. 114 maszyn, w tym m.in. 17 pługoposypywarek oraz ponad 30 ciągników jest gotowych, aby zadbać o zimowe utrzymanie ulic i chodników w Rzeszowie. Zabezpieczono również sól i piasek do posypywania dróg.

Rzeszów

Troje pieszych potrąconych w Rzeszowie i Jasionce. Policja apeluje o ostrożność

RZESZÓW. Na szczęście żadna z poszkodowanych osób nie odniosła poważniejszych obrażeń. 

Rzeszów

Rozbudowa ul. Matysowskiej dobiega końca

RZESZÓW. W ciągu najbliższych dni mają zakończyć się prace przy rozbudowie ul. Matysowskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będzie jeszcze więcej drzew w Rzeszowie. Trwają jesienne nasadzenia

RZESZÓW. Ponad 500 nowych drzew pojawi się w Rzeszowie w ramach jesiennych nasadzeń. Sadzone są m.in. buki pospolite, dęby szypułkowe, graby pospolite, lipy drobnolistne, klony pospolite i jawory. 

Rzeszów

#AutobusCiepła powraca na ulice Rzeszowa

RZESZOW. 15 listopada 2022 r. wystartowała tegoroczna akcja pod hasłem #AutobusCiepła. Osoby bezdomne i potrzebujące mogą skorzystać z darmowych ciepłych posiłków, wydawanych ze specjalnego autokaru. Akcja potrwa do połowy marca 2023 r.

Reklama