Rzeszów - Środa, 01.07.2026
Reklama

Rzeszów walczy o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Powstała specjalna strona internetowa

Dodano: 28.03.2025 r. / Redakcja

zdjęcie z konferencji prasowej dZdjęcie z konferencji otyczącej kandydatury Rzeszowa do tytułu Europejskiej Stolicy Sportu, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
zdjęcie z konferencji prasowej dZdjęcie z konferencji otyczącej kandydatury Rzeszowa do tytułu Europejskiej Stolicy Sportu, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa uruchomił specjalną stronę internetową dedykowaną wszelkim informacjom związanym z przygotowaniami do walki o tytuł Europejskiego Miasta Sportu.

Starania o zaszczytne miano zainaugurował oficjalnie w środę, 26 marca, Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek i Marta Niewczas, 6-krotna mistrzyni świata w karate tradycyjnym, radna oraz pomysłodawczyni ubiegania się o tytuł Europejskiego Miasta Sportu. Eliminacje organizuje European Capitals and Cities of Sport Federation (ACES Europe) - stowarzyszenie non-profit z Brukseli.

Co Rzeszów może zyskać? Zewnętrzne środki finansowe na projekty międzynarodowe, nowe doświadczenia, większy prestiż i znaczenie polityki sportowej, udział w kongresach i konferencjach organizowanych przez ACES Europe.

Przygotowania do zdobycia tytułu, kolejne przedsięwzięcia oraz inicjatywy przybliżające Rzeszów do zaszczytnego miana, można śledzić na nowo utworzonej stronie internetowej: https://miastosportu.erzeszow.pl Są tu już piękne sportowe zdjęcia, ambasadorzy naszej kampanii i miejsce na podzielenie się swoją historią. Niebawem zostaną zamieszczone kolejne treści.


Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

300 mln zł na Szpital Uniwersytecki w Świlczy

RZESZÓW. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło wyniki konkursu onkologicznego w ramach Funduszu Medycznego. Wśród beneficjentów, m.in. USK w Rzeszowie, którego organem prowadzącym jest Uniwersytet Rzeszowski. 

Rzeszów

Nocny wypadek w Rzeszowie. Sprawczyni jechała pod prąd

RZESZÓW. Dzisiaj w nocy, na al. Rejtana doszło do zderzenia opla z mercedesem. W wypadku ucierpiały dwie osoby. Sprawczyni zdarzenia jechała pod prąd.

Rzeszów

Jest umowa na opracowanie koncepcji drogi łączącej ul. Warszawską ze strefą Dworzysko

RZESZÓW. Program funkcjonalno-użytkowy przygotuje firma Sweco Polska z Poznania. Koszt przygotowania dokumentu to 2,4 mln zł. 

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej: zamknięta ul. Myśliwska, objazdy MPK

RZESZÓW. Od piątku, 20 października nastąpi ważna zmiana na przebudowywanej ul. Warszawskiej w Rzeszowie. Ma to związek z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Myśliwską. Nastąpi zmiana w kursach...

Rzeszów

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pierwszym etapem jest wymiana starych instalacji podziemnych. Roboty trwają już w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Kościuszki. Będą one sukcesywnie przesuwać się w kierunku ulic Matejki i Kopernika.

Rzeszów

Firma Knorr Bremse otworzyła nowy zakład w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny zakład produkcyjno-usługowy zlokalizowany jest w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko.

Rzeszów

Strajk kierowców MPK odwołany. Jest porozumienie

RZESZÓW. Jest porozumienie pomiędzy MPK a strajkującymi kierowcami. W czwartek wszystkie autobusy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice.

Rzeszów

Oszustwa metodą "na prokuratora". Ostrzeżenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie opublikowała ostrzeżenie przed oszustami, którzy próbują wyłudzić dane osobowe metodą „na prokuratora”.

Reklama