Rzeszów - Sobota, 17.01.2026
Reklama

Rzeszów wprowadza możliwość rezerwacji obiektu sportowego online

Dodano: 10.10.2025 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa mogą już korzystać z nowego systemu e-rezerwacji miejskich obiektów sportowych, dostępnego na portalu sportowyrzeszow.pl. Platforma umożliwia szybkie i wygodne rezerwowanie hal, boisk, stadionów czy basenów przez całą dobę, bez konieczności kontaktu telefonicznego z poszczególnymi administratorami obiektów.

Jak podkreślił Marcin Deręgowski, zastępca prezydenta Rzeszowa, system ułatwia mieszkańcom proces wynajmu miejskich obiektów. Wcześniej zainteresowani musieli kontaktować się z kilkoma instytucjami, by sprawdzić dostępność terminów i dopełnić formalności. Obecnie wszystkie informacje, w tym kalendarz rezerwacji i dostępne dyscypliny sportowe, znajdują się w jednym miejscu. Rezerwacji można dokonać online poprzez formularz i system mikropłatności.

Obecnie w systemie dostępnych jest około 40 obiektów sportowych, a kolejne będą sukcesywnie dołączane. Projekt realizowany jest w ramach działań miasta na rzecz cyfryzacji usług i zwiększenia dostępności infrastruktury sportowej.

Prezentacja portalu sportowyrzeszow.pl i systemu e-rezerwacje odbyła się w czwartek w hali sportowej w rzeszowskim I Liceum Ogólnokształcącym, oddanej do użytku we wrześniu 2024 r. To jedna z najnowszych hal w mieście. Dyrektor szkoły, Piotr Wanat, poinformował, że obiekt cieszy się dużym zainteresowaniem – wynajmowany jest również w weekendy, a wpływy przeznaczane są na potrzeby placówki.

W konferencji inaugurującej wdrożenie systemu uczestniczyli również Jarosław Gutowski, dyrektor Wydziału Sportu i Rekreacji UM Rzeszowa, oraz Adrian Rudawski, dyrektor Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Reklama

Jak zarezerwować obiekt sportowy?

Na portalu sportowyrzeszow.pl dostępna jest zakładka „E-rezerwacje”. To tu mieszkańcy, szkoły, kluby sportowe i wszyscy aktywni rzeszowianie mogą szybko i łatwo znaleźć i zarezerwować online dowolny obiekt — halę, boisko, stadion czy basen — w kilka minut, bez wychodzenia z domu. Poniżej filmik instruktażowy, który w prosty sposób pokazuje jak przejść przez proces rezerwacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły się półki na znicze

RZESZÓW. Wzorem ubiegłego roku, na czterech rzeszowskich cmentarzach stanęły regały z napisem „Znicze do wykorzystania”. Dzięki nim, używane lampiony mogą otrzymać drugie życie.

Rzeszów

Wystartowały loty z Jasionki do Edynburga

RZESZÓW. Ryanair uruchomił bezpośrednie połączenie z podrzeszowskiego lotniska do Edynburga. 27 października odleciał pierwszy samolot.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa bez podwyżki pensji. Zdecydował jeden głos

RZESZÓW. Radni odrzucili projekt uchwały dotyczący wzrostu wynagrodzenia Prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka. O jej odrzuceniu zdecydował jeden głos.

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie szykuje nową siatkę połączeń. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje opinie

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie przygotowuje największe od lat zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. „Chcemy, aby nowa siatka połączeń autobusowych była jeszcze bardziej przejrzysta, efektywna i dopasowana do rzeczywistych potrzeb mieszkańców”.

Rzeszów

Utrudnienia na S19 w rejonie Nienadówki. Ciężarówka blokuje drogę

PODKARPACIE. Kierowcy jadący odcinkiem drogi ekspresowej S19 pomiędzy węzłem Sokołów Małopolski a węzłem Jasionka muszą liczyć się z utrudnieniami. Uszkodzona ciężarówka blokuje pas ruchu w kierunku Rzeszowa.

Rzeszów

Będzie jaśniej na ulicy Budziwojskiej. Prawie 390 tys. zł na nowe oświetlenie

RZESZÓW. Miasto podpisało umowę z firmą, która zajmie się montażem dodatkowego oświetlenia na najdłuższej ulicy na rzeszowskim osiedlu Budziwój. Wartość zadania to blisko 390 tys. zł.

Rzeszów

6 wypadków, 45 kolizji - drogowe podsumowanie weekendu w Rzeszowie

RZESZÓW. 6 wypadków, 8 osób rannych, 45 kolizji – to bilans zdarzeń drogowych, do których doszło w miniony weekend na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego.

Rzeszów

Naukowcy z Politechniki Śląskiej opracują koncepcję zagospodarowania terenów kolejowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Wraca temat zagospodarowania terenów dawnej parowozowni w Rzeszowie. Miasto podpisało list intencyjny z Politechniką Śląską dotyczący opracowania koncepcji zmian funkcjonalno-przestrzennych tych terenów.

Reklama