Rzeszów - Niedziela, 28.12.2025
Reklama

Rzeszów wśród zwycięzców programu Lechstarter. Nad Wisłokiem powstanie Przestrzeń

Dodano: 27.05.2019 r.

fot. Lechstarter
fot. Lechstarter
Zakończyło się głosowanie w IV edycji programu Lechstarter. Rzeszów znalazł się wśród zwycięzców, co oznacza, że wkrótce nad Wisłokiem stanie specjalna instalacja.

Rzeszów od początku głosowania uplasował się w gronie zwycięzców. Ostatecznie nasze miasto zajęło 3 miejsce uzyskując 48800 głosów. Przed nami na podium znalazły się: Szczecin z liczbą głosów 49148 oraz Kielce z liczbą głosów 50889.

W ramach tegorocznej programu Lechstarter w trzech wybranych miastach w Polsce powstanie specjalna instalacja pod nazwą PRZESTRZEŃ, która ma być miejscem nie tylko do złapania oddechu od miejskiego zgiełku, ale również obiektem, w którym mieszkańcy zainspirują się do działania i zyskają obszar do tworzenia wydarzeń kulturalnych i wymiany doświadczeń. Autorem projektu jest Jakub Szczęsny, jeden z najbardziej cenionych polskich architektów.
Reklama
PRZEZSTRZEŃ ma kształt kwadratu z wewnętrznym dziedzińcem. Do kwadratu wprowadzona zostanie zieleń. Rośliny będą piąć się po nylonowych linkach tworzących ścianki boczne. Zieleń dopełni też przestrzeń wokół konstrukcji. PRZESTRZEŃ to miejsce które ma służyć organizacji do spotkań, warsztatów, prób, pokazów filmowych czy koncertów. 

Instalacja powstanie nad brzegiem Wisłoka, przy Zaporze, obok elektrowni wodnej.

 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od wtorku ul. Grottgera otwarta dla ruchu

RZESZÓW. Od wtorku (21 czerwca) kierowcy znów będą mogli korzystać z ul. Grottgera. Przy ulicy wyznaczane będą miejsca postojowe kiss&ride.

Rzeszów

W centrum Rzeszowa otwarto skwer im. Zdzisława Postępskiego

RZESZÓW. Skwer między ulicą Moniuszki a aleją Cieplińskiego nazwano imieniem Zdzisława Postępskiego – fotografa oraz pasjonata lotnictwa i wychowawcy młodzieży.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Jasionce. Zginęła 67-letnia piesza

JASIONKA. Do tragicznego wypadku doszło w piątek rano w Jasionce. Kierujący osobową kią potrącił pieszą. Pomimo reanimacji, kobieta zmarła.

Rzeszów

Ruszyły loty z Jasionki do Olsztyna

RZESZÓW. Stolica Warmii i Mazur to druga w tym sezonie nowa destynacja w ofercie podrzeszowskiego lotniska.

Rzeszów

Na Bulwarach budują nowy odcinek ścieżki biegowej

RZESZÓW. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Wracają pokazy Fontanny Multimedialnej [HARMONOGRAM]

​RZESZÓW. W najbliższą sobotę odbędzie się pierwszy pokaz specjalny. Widzowie zobaczą nowy program.

Rzeszów

Atrakcje na Wakacje. Blisko 500 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Pierwsze z nich wystartują jeszcze w czerwcu.

Rzeszów

Do Rzeszowa zawitał pomnik Jana III Sobieskiego

RZESZÓW. "Wędrujący" monument stoi w Parku Jedności Polonii z Macierzą i pozostanie tam do drugiej połowy lipca.

Reklama