Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Rzeszów wyróżniony podczas ogólnopolskiego konkursu. Chodzi o rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego

Dodano: 12.09.2019 r.

fot. Materiały organizatora 23. edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku"
fot. Materiały organizatora 23. edycji Ogólnopolskiego Otwartego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku"
RZESZÓW, POLSKA. Miasto Rzeszów otrzymało statuetkę w ramach XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Modernizacja Roku & Budowa XXI wieku”. Wyróżnienie przyznano za rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego.

5 września 2019 r. odbyła się uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród 23. edycji Konkursu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Polska Izba Inżynierów Budownictwa sprawowała honorowy patronat nad konkursem.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło ponad 500 inwestycji z całej Polski. Ponad 80 zakwalifikowało się do finału. W ścisłej finałowej czołówce, a więc z wysokim prawdopodobieństwem zwycięstwa, znalazły się inwestycje reprezentujące większość regionów Polski.

Podczas uroczystości nominacje odebrali wszyscy finaliści konkursu, wśród nich była również stolica województwa podkarpackiego. O przyznaniu statuetki dla Rzeszowa za rozbudowę Al. Gen. W. Sikorskiego poinformował wiceprezydent Rzeszowa, Marek Ustrobiński.
Reklama


W każdej z 18 kategorii wręczono nagrodę główną oraz jedno wyróżnienie. Wielu finalistów odebrało również dyplomy i nagrody specjalne. Rozbudowa Al. Sikorskiego otrzymała tytuł w kategorii "obiekty drogowe". Uroczystość odbyła się w salach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Celem konkursu jest wyłonienie przedsięwzięć budowlanych: modernizacji oraz nowych obiektów w przestrzeni urbanistycznej ukończonych w danym roku, wyróżniających się szczególnymi walorami jakościowymi, funkcjonalnymi, urbanistycznymi i estetycznymi.

Źródło: Polska Izba Inżynierów Budownictwa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pijany 40-latek wpadł podczas kontroli drogowej. Był poszukiwany listem gończym

RZESZÓW. Podczas kontroli drogowej zatrzymany został 40-letni kierowca jeepa. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że mężczyzna był poszukiwany za podobne przestępstwa.

Rzeszów

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na ul. Lenartowicza

RZESZÓW. Na części ulicy Lenartowicza wprowadzony został ruch jednokierunkowy. Chodzi o odcinek od wysokości bloku przy Lenartowicza 41 do skrzyżowania z ul. Czackiego.

Rzeszów

Trwa zimowa akcja utrzymania dróg. Pługi i piaskarki wyjechały na ulice Rzeszowa

RZESZÓW. Rzeszowscy drogowcy ruszyli do pracy wczorajszego popołudnia. Posypywarki posypywały solą i piaskiem główne ulice miasta, a także mniej uczęszczane drogi i chodniki. Akcja kontynuowana jest od dziś rana.

Rzeszów

Spłonęło centrum ogrodnicze w Tyczynie. Duże straty

​RZESZÓW. Przez ponad cztery godziny strażacy z kilku zastępów gasili pożar centrum ogrodniczego w Tyczynie. Budynek całkowicie spłonął.

Rzeszów

„Rzeszów to My”. Kolejne nagrody za meldunek

RZESZÓW. W piątek w rzeszowskim ratuszu po raz drugi rozdano nagrody rozlosowane wśród uczestników loterii „Rzeszów to My”: laptop, hulajnogę elektryczną i smartwatch. Kolejne losowanie dodatkowe już 22 grudnia, a nagrodą główną...

Rzeszów

Rzeszów z inteligentnym systemem parkingowym. Aplikacja pomoże w znalezieniu wolnego miejsca

RZESZÓW. Rzeszów jako pierwsze polskie miasto wprowadza hybrydowy monitoring stanu wolnych miejsc parkingowych. Powstała także specjalna aplikacja dla mieszkańców. 

Rzeszów

Policyjne kontrole na buspasach w Rzeszowie. Posypały się mandaty

RZESZÓW. Policjanci drogówki rozpoczęli akcję „BUSpas dla uprawnionych”. Zwiększone zostały kontrole nieuprawnionych samochodów, poruszających się wydzielonymi pasami. Są już pierwsze mandaty.

Rzeszów

Kolejne trzy osoby oszukane metodą „na policjanta”. Policja przypomina: to zawsze dzwoni oszust

RZESZÓW. Trzy kolejne kobiety dały się oszukać metodą „na policjanta i prokuratora”. W dwóch przypadkach pieniądze zostały przekazane przestępcom, przelew wykonany przez trzecią z pokrzywdzonych udało się zablokować.

Reklama