Rzeszów - Wtorek, 01.07.2025
Reklama

Rzeszów z największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych. Prezydent: "chcemy podwyższać ten wskaźnik"

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Według badań Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, dotyczących terenów zieleni w największych polskich miastach, Rzeszów cechuje się największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych.

Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów przeprowadziło szereg badań dotyczących terenów zielonych w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Jednym z przyjętych kryteriów był wskaźnik związany z dostępnością czasową terenów zieleni o powierzchni powyżej 1 ha.

Jak się okazało, średnia wartość udziału procentowego osób z dostępem do terenów zieleni w obrębie pięciu minut pieszo wynosi w dużych miastach 50%. Rzeszów, zgodnie z wynikami badań obserwatorium, odznaczył się najlepszą dostępnością, z wynikiem 77,9%. Należy jednak dodać, że rezultat ten został osiągnięty mimo udziału zieleni w powierzchni miasta poniżej średniej krajowej.
Reklama
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta prezydent Konrad Fijołek odniósł się do tych danych i zadeklarował chęć zwiększenia wskaźnika dostępu do rzeszowskich terenów zieleni, także w przypadku obszarów o mniejszej powierzchni niż 1 ha.

- Chcemy tworzyć kolejne parki i skwery. Już wkrótce pojawią się nowe obszary zieleni miejskiej. Powołałem specjalny zespół, który zajmuje się wyszukiwaniem miejsc pod utworzenie nowych terenów zieleni – powiedział prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rozbudują skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Powstanie sygnalizacja świetlna

RZESZÓW. Ogłoszono przetarg na wybór firmy, która przebuduje skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I. Częścią tej inwestycji będzie budowa sygnalizacji świetlnej, która ułatwi m.in. wyjazd z ul. Mieszka I na ul. Lwowską.

Rzeszów

Największy cmentarz w Rzeszowie zostanie rozbudowany

RZESZÓW. Kolejne kwatery powstaną na 8 hektarach terenu, od strony ulicy Polnej.

Rzeszów

Śmiertelny wypadek w Łące. Nie żyje 33-letni motocyklista

RZESZÓW. Do wypadku doszło wczoraj wieczorem. 33-letni motocyklista z powiatu rzeszowskiego zderzył się z samochodem marki suzuki. 

Rzeszów

W weekend 8. Rajd Rzeszowiak. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Wyścigi odbywać się będą w gminach Boguchwała i Lubenia.

Rzeszów

Duża inwestycja drogowa na osiedlu Budziwój

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji dla budowy i rozbudowy ulic na odcinku od ul. Jana Pawła II do ul. Budziwojskiej.

Rzeszów

Więcej pasażerów na lotniku w Jasionce

JASIONKA. W kwietniu br. z usług podrzeszowskiego lotniska skorzystało blisko 49 tys. podróżnych.

Rzeszów

W piątek utrudnienia w ruchu w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Na Placu Farnym w Rzeszowie odbędą się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka połączone ze 150-leciem Rzeszowskiej Straży Pożarnej. W związku z tym kilka ulic w centrum Rzeszowa zostanie zamkniętych.

Rzeszów

Miasto zacieśnia współpracę z rzeszowskimi uczelniami

RZESZÓW. Podpisano porozumienie dotyczące współpracy i wspólnego działania miasta z sześcioma rzeszowskimi uczelniami.

Reklama