Rzeszów - Środa, 10.09.2025
Reklama

Rzeszów z największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych. Prezydent: "chcemy podwyższać ten wskaźnik"

Dodano: 26.10.2021 r.

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Według badań Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów, dotyczących terenów zieleni w największych polskich miastach, Rzeszów cechuje się największą dostępnością mieszkańców do terenów zielonych.

Obserwatorium Polityki Miejskiej Instytutu Rozwoju Miast i Regionów przeprowadziło szereg badań dotyczących terenów zielonych w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Jednym z przyjętych kryteriów był wskaźnik związany z dostępnością czasową terenów zieleni o powierzchni powyżej 1 ha.

Jak się okazało, średnia wartość udziału procentowego osób z dostępem do terenów zieleni w obrębie pięciu minut pieszo wynosi w dużych miastach 50%. Rzeszów, zgodnie z wynikami badań obserwatorium, odznaczył się najlepszą dostępnością, z wynikiem 77,9%. Należy jednak dodać, że rezultat ten został osiągnięty mimo udziału zieleni w powierzchni miasta poniżej średniej krajowej.
Reklama
Podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta prezydent Konrad Fijołek odniósł się do tych danych i zadeklarował chęć zwiększenia wskaźnika dostępu do rzeszowskich terenów zieleni, także w przypadku obszarów o mniejszej powierzchni niż 1 ha.

- Chcemy tworzyć kolejne parki i skwery. Już wkrótce pojawią się nowe obszary zieleni miejskiej. Powołałem specjalny zespół, który zajmuje się wyszukiwaniem miejsc pod utworzenie nowych terenów zieleni – powiedział prezydent Fijołek.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zawody robotów na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. W Rzeszowie rusza kolejna edycja nadzwyczajnych, ogólnopolskich zawodów robotycznych. Dwudniowy turniej odbywa się na Politechnice Rzeszowskiej.

Rzeszów

65 mln zł dofinansowania na budowę Wisłokostrady

RZESZÓW. Koszt całej inwestycji miasto szacuje na około 173 mln zł. 

Rzeszów

Burzą starą halę sportową przy I LO w Rzeszowie. W jej miejsce powstanie nowa

RZESZÓW. Prace przy wyburzeniu potrwają do końca czerwca.

Rzeszów

Docieplą przedszkola i szkoły w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na termomodernizację sześciu budynków przedszkoli i szkół w Rzeszowie. Poza ociepleniem ścian zaplanowano tu także inne roboty budowlane.

Rzeszów

Nowe autobusy MKS Rzeszów

​RZESZÓW. Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zakupił 3 nowe, ekologiczne i niskopodłogowe autobusy od firmy Busimport.

Rzeszów

W poniedziałek zostanie uruchomiony punkt kontroli autokarów

RZESZÓW. Stałym miejscem kontroli będzie parking przy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Podpromie w Rzeszowie.

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa zaprasza na sadzenie drzew i piknik w Parku Papieskim

RZESZÓW. Będzie to pierwszy z trzech pikników organizowanych pod egidą prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczęło się nasadzanie dużych drzew

RZESZÓW. W tym roku w stolicy Podkarpacia przybędzie ponad 1300 nowych drzew. 

Reklama