Rzeszów - Środa, 05.11.2025
Reklama

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych

Dodano: 21.03.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W konkursie podczas XXVI Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego "Światło 2018" w Warszawie przyznano wyróżnienia dla miasta Rzeszowa.

W XX edycji konkursu „Na najlepiej oświetloną gminę i miasto 2018 roku” i „Najlepszą inwestycję oświetleniową 2018 roku” Rzeszów otrzymał nagrody w kategorii „Oświetlenia dróg i terenów publicznych”. Warto dodać, że w ww. kategorii nie została przyznana pierwsza nagroda

Rzeszów otrzymał II nagrodę za rozbudowę publicznej drogi gminnej ul. Uroczej wraz z budową publicznej drogi gminnej łączącej ul. Uroczą z ul. Zaciszna – etap I, budowę publicznej drogi gminnej łączącej ul. Krośnieńską z ul. Ustrzycką oraz budowę oświetlenia ul. Żeglarskiej (od ul. Hetmańskiej do dz. nr 1763/4).
Reklama
Gmina Miasto Rzeszów otrzymuje również II nagrodę za budowę oświetlenia ciągu pieszego nad Wisłokiem od Olszynek do mostu Narutowicza w kategorii „Oświetlenie terenów rekreacyjnych, parków i małej architektury.

Stolica województwa podkarpackiego otrzymała także III nagrodę za iluminację kładki nad Wisłokiem w kategorii „Iluminacja obiektów publicznych, prywatnych oraz obiektów sakralnych”. W tej kategorii Rzeszów zajął miejsce ex aequo z Gminą Olsztyn.

Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Nagrody wręczono podczas XXVI Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego "Światło 2018" w Warszawie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Młodociany „diler” został zatrzymany przez policjanta w cywilu na rzeszowskich bulwarach

RZESZÓW. W dzień wolny od pracy jeden z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie napotkał młodego sprzedawcę narkotyków, na bulwarach w Rzeszowie. Młody przestępca prosił nieznajomego, by upewnił się, że na moście nie...

Rzeszów

Regionalne produkty prosto od producentów. W sobotę Podkarpacki Bazarek w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 100 wystawców z Podkarpacia wystawi swoje produkty podczas najbliższego Podkarpackiego Bazarku, który odbędzie się w sobotę, 20 września w Rzeszowie.

Rzeszów

Rzeszowska Plaza obchodzi 20-lecie. Z okazji urodzin przygotowano moc atrakcji

RZESZÓW. 20 września 2025 r. Centrum Handlowe Plaza Rzeszów obchodzi swoje 20. urodziny. Z tej okazji porzygotowano liczne atrakcje dla klientów, w tym wyste[y artystyczne i konkursy.

Rzeszów

W Rzeszowie rozpoczyna się Europejski Tydzień Mobilności [PROGRAM]

RZESZÓW. Już po raz dziewiętnasty stolica Podkarpacia przyłącza się do akcji Europejskiego Tygodnia Mobilności, czyli kampanii dotyczącej zrównoważonej mobilności.

Rzeszów

Dachowanie samochodu w Kamieniu. 5 osób trafiło do szpitala

RZESZÓW. Najprawdopodobniej nadmierna prędkość była przyczyną wypadku, do którego doszło wczoraj w Kamieniu. 5 osób trafiło do szpitala.

Rzeszów

W sobotę ulicami Rzeszowa przejdzie Marsz Równości. Wystąpią utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. W sobotę, 13 września, ulicami Rzeszowa przejdzie „Marsz Równości ". Fragmenty niektórych ulic zostaną całkowicie zamknięte. Przemarsz zabezpieczać będą funkcjonariusze rzeszowskiej policji.

Rzeszów

Na osiedlu Mieszka I powstaje strefa relaksu. Posadzą ponad 3 tys. roślin

RZESZÓW. Już wkrótce mieszkańcy osiedla Mieszka I zyskają nowe miejsce do wypoczynku. Trwa budowa strefa relaksu. Zadanie realizowane jest w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Reklama