Rzeszów - Piątek, 02.05.2025
Reklama

Rzeszów z wyróżnieniami za oświetlenie dróg i terenów publicznych

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W konkursie podczas XXVI Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego "Światło 2018" w Warszawie przyznano wyróżnienia dla miasta Rzeszowa.

W XX edycji konkursu „Na najlepiej oświetloną gminę i miasto 2018 roku” i „Najlepszą inwestycję oświetleniową 2018 roku” Rzeszów otrzymał nagrody w kategorii „Oświetlenia dróg i terenów publicznych”. Warto dodać, że w ww. kategorii nie została przyznana pierwsza nagroda

Rzeszów otrzymał II nagrodę za rozbudowę publicznej drogi gminnej ul. Uroczej wraz z budową publicznej drogi gminnej łączącej ul. Uroczą z ul. Zaciszna – etap I, budowę publicznej drogi gminnej łączącej ul. Krośnieńską z ul. Ustrzycką oraz budowę oświetlenia ul. Żeglarskiej (od ul. Hetmańskiej do dz. nr 1763/4).
Reklama
Gmina Miasto Rzeszów otrzymuje również II nagrodę za budowę oświetlenia ciągu pieszego nad Wisłokiem od Olszynek do mostu Narutowicza w kategorii „Oświetlenie terenów rekreacyjnych, parków i małej architektury.

Stolica województwa podkarpackiego otrzymała także III nagrodę za iluminację kładki nad Wisłokiem w kategorii „Iluminacja obiektów publicznych, prywatnych oraz obiektów sakralnych”. W tej kategorii Rzeszów zajął miejsce ex aequo z Gminą Olsztyn.

Konkurs organizowany jest przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego. Nagrody wręczono podczas XXVI Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego "Światło 2018" w Warszawie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kolejni sportowcy wspierają kampanię promującą rzeszowską komunikację miejską

RZESZÓW. Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, dołączyli do grona ambasadorów kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

MPWiK rozpoczyna potężną inwestycję w Rzeszowie. Umowa podpisana

RZESZÓW. Blisko 47 mln zł będzie kosztowała kolejna wielka inwestycja realizowana przez rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Rzeszów

Miasto testuje inteligentne pojemniki na śmieci [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie pojawiły się inteligentne pojemniki na śmieci. Na razie na okres testowy. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczone że miasto wprowadzi je na stałe.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

Rzeszów

Rusza sezon fontannowy w Rzeszowie. Są dwie nowości

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.

Rzeszów

Nowy sprzęt w Szpitalu Miejskim. Służy najmłodszym pacjentom

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie ma nowy aparat do USG. Sprzęt zakupiono ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Rzeszów

Zamknięty fragment ścieżki pieszo-rowerowej przy rzeszowskiej plaży

RZESZÓW. Do końca kwietnia zamknięty będzie ponad 150 metrowy odcinek ścieżki pieszo-rowerowej przy plaży miejskiej. Tymczasowe przejście poprowadzono przez teren plaży.

Rzeszów

Bezpłatne badania prenatalne w KSW nr 2 w Rzeszowie

RZESZÓW. W ofercie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie pojawiła się możliwość wykonania bezpłatnych badań prenatalnych.

Reklama