Rzeszów - Wtorek, 09.09.2025
Reklama

Rzeszów za darmo otrzymał tereny pod budowę dróg

Dodano: 27.09.2021 r.

Na zdjęciu: Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa KZN i Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa / Archiwum Krajowego Zasobu Nieruchomości
Na zdjęciu: Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa KZN i Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa / Archiwum Krajowego Zasobu Nieruchomości
RZESZÓW. Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa oraz Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisali w piątek umowę, dotyczącą bezpłatnego nabycia od Skarbu Państwa ok 1,4 ha terenu.

Działki, które za darmo przejęło miasto, zostaną wykorzystane do rozbudowy rzeszowskiej sieci dróg – budowy ul. Wołyńskiej i jej połączeń z ul. Potokową oraz Słoneczny Stok. Długość nowych dróg, które mają powstać to ok. 1,6 km. W październiku tego roku złożony zostanie wniosek o wydanie zezwolenia na budowę wspomnianych wyżej dróg. ZRID powinien zostać wydany na przełomie grudnia i stycznia. Budowa będzie mogła rozpocząć się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Ulica Wołyńska będzie obsługiwać komunikacyjnie nowe budynki, które mają powstać w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, rządowego programu, który zastąpił Mieszkanie Plus.

W ramach SIM w Rzeszowie, na ok. 20-hekatowej działce w rejonie ulicy Wołyńskiej, powstać mają budynki, w których będzie ok. 850 mieszkań.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Kto zaprojektuje parking przy ul. Krzyżanowskiego? Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ma powstać tam 39 miejsc parkingowych. Przetarg potrwa do końća sierpnia.

Rzeszów

Sinice na rzeszowskiej Żwirowni. Wprowadzono zakaz kąpieli

RZESZÓW. Kąpielisko pozostaje zamknięte do odwołania.

Rzeszów

[FOTO] Przebudowa układu dróg w śródmieściu Rzeszowa

RZESZÓW. Trwa budowa ronda w rejonie siedziby rzeszowskiego oddziału ZUS. Jest to jeden z ostatnich etapów większej inwestycji, jaką jest przebudowa układu dróg w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Rajd Rzeszowski. Ponad 150 km ścigania [PROGRAM]

PODKARPACIE. Na zawodników czeka 11 wymagających, asfaltowych odcinków specjalnych o łącznej długości 152 kilometrów, podzielonych na dwa etapy.

Rzeszów

Tour de Pologne w Rzeszowie. W środę utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Niektóre ulice będą całkowicie zamknięte już od godz. 9:00 do późnego popołudnia. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Wypadek na ul. Sikorskiego. Zderzyły się cztery samochody

RZESZÓW. Ranna została 33-letnia koboeta. 

Rzeszów

Wsparcie wymiany kotłów na terenie Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Rusza kolejny nabór wniosków

RZESZÓW. 1 sierpnia rozpocznie się uzupełniający nabór wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła na terenie Rzeszowa i sąsiednich gmin. 

Rzeszów

Przy SP nr 23 powstanie mini park linowy

RZESZÓW. Uczniowie szkoły podstawowej nr 23 przy ul. Pelczara będą mieli mini park linowy. Przetarg na realizację inwestycji już trwa.  

Reklama