Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Rzeszów za darmo otrzymał tereny pod budowę dróg

Dodano: 27.09.2021 r.

Na zdjęciu: Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa KZN i Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa / Archiwum Krajowego Zasobu Nieruchomości
Na zdjęciu: Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa KZN i Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa / Archiwum Krajowego Zasobu Nieruchomości
RZESZÓW. Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa oraz Arkadiusz Urban, p.o. Prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości podpisali w piątek umowę, dotyczącą bezpłatnego nabycia od Skarbu Państwa ok 1,4 ha terenu.

Działki, które za darmo przejęło miasto, zostaną wykorzystane do rozbudowy rzeszowskiej sieci dróg – budowy ul. Wołyńskiej i jej połączeń z ul. Potokową oraz Słoneczny Stok. Długość nowych dróg, które mają powstać to ok. 1,6 km. W październiku tego roku złożony zostanie wniosek o wydanie zezwolenia na budowę wspomnianych wyżej dróg. ZRID powinien zostać wydany na przełomie grudnia i stycznia. Budowa będzie mogła rozpocząć się prawdopodobnie w przyszłym roku.

Ulica Wołyńska będzie obsługiwać komunikacyjnie nowe budynki, które mają powstać w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, rządowego programu, który zastąpił Mieszkanie Plus.

W ramach SIM w Rzeszowie, na ok. 20-hekatowej działce w rejonie ulicy Wołyńskiej, powstać mają budynki, w których będzie ok. 850 mieszkań.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie inwestycje na liście konkursu finałowego. Zwycięzcę wybiorą internauci

RZESZÓW. W konkursie startuje 30 inwestycji, z czego trzy z Rzeszowa. 

Rzeszów

23 sierpnia będzie okazja do spotkania z zawodnikami Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. W najbliższy piątek siatkarze i trenerzy Asseco Resovii będą czekać na kibiców w Galerii Rzeszów.

Rzeszów

Wypadek na A4 w rejonie Sędziszowa Młp. Przewrócił się samochód przewożący drewno

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło przed godzina 08.00, a utrudnienia trwały do godz. 9.30.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca

RZESZÓW. W Politechnice Rzeszowskiej trwa rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne I stopnia oraz kierunki anglojęzyczne.

Rzeszów

Powraca temat możliwej zabudowy w okolicach ul. Daliowej i ul. Lawendowej na Zalesiu

RZESZÓW. Radni Platformy Obywatelskiej chcą zamiany terenu.

Rzeszów

I runda Totolotek Pucharu Polski. Resovia jedzie do Krakowa, Stal powalczy z Pogonią Szczecin

RZESZÓW. 20 sierpnia poznaliśmy wyniki losowania I rundy Totolotek Pucharu Polski. 

Reklama