Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

Dodano:

fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Hajny Running Challenge
fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Hajny Running Challenge
RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. Podstawowym celem biegu jest zbiórka dla Stowarzyszenia na rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi „Bruno” w Rzeszowie.

Już 31 października br. startuje biegowa podróż rzeszowianina Pawła Hanulaka, który postawił sobie za cel przebiec dystans z Rzeszowa aż do Gdańska, czyli łącznie ponad 600 kilometrów. Cała podróż będzie trwała 8 dni i będzie odbywać się etapami. Szczegółowa ich rozpiska przedstawia się następująco:
 
  • 31.10.2019 - Etap 1 – Rzeszów – Sandomierz (przez Trzebownisko, Kolbuszową, Nową Dębę oraz Tarnobrzeg) -  ok. 85 km.
  • 1.11.2019 - Etap 2 – Sandomierz – Radom (przez Ożarów, Sienno oraz Skaryszew) – ok. 100 km.
  • 2.11.2019 Etap 3 – Radom – Warszawa – ok. 100 km.
  • 3.11.2019 - Etap 4 – Warszawa – Płońsk – ok. 80 km.
  • 4.11.2019 - Etap 5 – Płońsk – Okalewko – ok. 85 km.
  • 5.11.2019 - Etap 6 – Okalewko – Grudziądz – ok. 80 km.
  • 6.11.2019 - Etap 7 – Grudziądz – Pelplin – ok. 62 km.
 
Warto podkreślić, że inicjatywa ma również swoją charytatywną stronę, gdyż połączona jest ze zbiórką dla Stowarzyszenia na rzecz Dzieci z Dysfunkcjami Rozwojowymi „Bruno” w Rzeszowie, które od prawie 10 lat pomaga dzieciom z niepełnosprawnościami poprzez m.in. rehabilitację czy też prowadząc dla nich różnego rodzaju terapie.
Reklama
Podstawą działalności rzeszowskiego „Bruna” jest prowadzenie Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego „INA” w którym dzieci z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sprzężonymi realizują obowiązek wychowania przedszkolnego, obowiązek szkolny i obowiązek nauki, zaś dzieci z niepełnosprawnością i nią zagrożone uczestniczą w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju.

„Paweł podjął wyjątkowe wyzwanie w szczytnym celu. Biegowa wyprawa na tak dużym odcinku będzie wymagała od niego niezwykłego hartu ducha. Szczególnie istotne będzie dla niego każde wsparcie podczas samego biegu więc serdecznie zachęcamy każdego, kto chciałby w jakikolwiek sposób wspomóc tę inicjatywę do kibicowania mu na trasie i włączenie się w tą akcję” – Jakub Zaczkiewicz, rzecznik prasowy wyprawy

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Umowa z wykonawca ma być podpisana w tym miesiącu. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

RZESZÓW. Od czwartku (7.07) mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje pomysły do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Nabór potrwa do 22 lipca 2022 r.

Rzeszów

Kolejne elementy terenów rekreacyjnych na os. Krakowska Południe. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa

RZESZÓW. Ścianka wspinaczkowa o wysokości do trzech metrów, place zabaw – takie elementy złożą się na ostatni etap tworzenia terenów rekreacyjnych na osiedlu Krakowska Południe w Rzeszowie. 

Reklama