Rzeszów - Środa, 20.08.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci mają nowe, specjalistyczne radiowozy

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. Podkarpacka Policja odebrała cztery specjalistyczne radiowozy. Dwa z nich trafiły komendy miejskiej w Rzeszowie. Samochody będą wykorzystywane przez policjantów drogówki, obsługujących zdarzenia drogowe.

W piątek policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie odebrali dwa nowe radiowozy. To tzw. Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego (APRG) zakupione przez Komendę Główną Policji. Podkarpacka Policja otrzymał łącznie cztery takie pojazdy. Pozostałe dwa trafiły do komend miejskich w Krośnie i Tarnobrzegu.

Nowe radiowozy to Volkswageny Craftery z silnikiem 2.0 TDI biturbo, o mocy 177 KM. Wyposażone są w sprzęt niezbędny do pracy przy wypadkach drogowych czy kolizjach, w tym m. in. w komputer, drukarkę, agregat prądotwórczy, maszt świetlny, znak wyświetlacz „UWAGA WYPADEK”, zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny.
Reklama
Koszt jednego takiego radiowozu to około 460 tys. złotych. Zakup pojazdów został dofinansowany przez UE ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020 - przedsięwzięcie „Bezpieczniej na drogach – Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji”.

Nowe radiozowy wykorzystywać będą policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rzeszowskiej komendy z grupy Obsługi Zdarzeń Drogowych.

fot. KMP Rzeszów
 

Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Radni Rzeszowa za okresową wypożyczalnią pojazdów elektrycznych. Będą także samochody?

RZESZÓW. Radni PiS przygotowali projekt uchwały mówiący o uruchomieniu całorocznej wypożyczalni rowerów miejskich.

Rzeszów

Ścieżka rowerowa przy ul. Lubelskiej zabrana bezprawnie? Znamy stanowisko Urzędu Marszałkowskiego

RZESZÓW. Urząd Marszałkowski utrzymuje, że działał zgodnie z udzielonym pozwoleniem.

Rzeszów

Jest Koncepcja Programowa S19 na odcinku Rzeszów-Babica. Powstanie pierwszy tunel na Podkarpaciu

RZESZÓW. Przetarg w formule „projektuj-buduj” ma ruszyć w III kwartale br.

Rzeszów

Tereny przy ul. Żywicznej i Borowej pod zabudowę. Radni PiS chcieli zbudować tam aquapark

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczył sprzedaży siedmiu działek w rejonie ul. Borowej i Żywicznej o łącznej powierzchni 3,4 ha.

Rzeszów

O przeznaczeniu niewypłaconych pensji nauczycieli zadecydują dyrektorzy rzeszowskich szkół

RZESZÓW. Czynny udział w strajku nauczycieli bierze 45 z 88 rzeszowskich szkół. 

Rzeszów

Od 29 do 30 kwietnia objazdy dwóch linii komunikacji miejskiej

RZESZÓW. Utrudnienia potrwają od godz. 20.00 do 04.00.

Reklama