Rzeszów - Poniedziałek, 26.01.2026
Reklama

Rzeszowscy policjanci otrzymali nowe radiowozy

Dodano: 19.01.2026 r. / Redakcja

Nowe pojazdy dla rzeszowskiej Policji / fot. KMP w Rzeszowie
Nowe pojazdy dla rzeszowskiej Policji / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Trzy Toyoty Corolle Cross typu SUV zasiliły tabor rzeszowskiej Policji. Pojazdy wyróżniają się na tle pozostałych nowym oznakowaniem. Już w tym tygodniu wyjadą na drogi Rzeszowa i powiatu.

Radiowozy wyposażone są w nowoczesne rozwiązania oraz zaawansowane systemy wspomagające pracę policjantów, co pozwoli na sprawniejszą i skuteczniejszą reakcję w sytuacjach zagrożenia. - Dzięki temu policjanci będą mogli jeszcze efektywniej reagować na niebezpieczne zachowania oraz przeciwdziałać wykroczeniom i przestępstwom, w tym zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu drogowym – informuje KMP w Rzeszowie.

Nowoczesne pojazdy posiadają bardzo dobre parametry techniczne. Wyposażone są w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom bezpieczeństwo takich jak m.in. kontrola trakcji, system ABS, poduszki bezpieczeństwa.

Pieniądze na zakup nowych radiowozów pochodzą ze środków budżetowym oraz z Programu modernizacji Policji.

Reklama

Nowe radiowozy dla podkarpackiej Policji

Nowe radiowozy dla rzeszowskich policjantów to tylko część nowoczesnych pojazdów jakie zasiliły tabor podkarpackiej Policji. Na Podkarpacie trafiło łącznie 28 nowych samochodów. Oprócz wspomnianych wcześniej aut marki Toyota Corolla Cross (łącznie 10 pojazdów), są to również Opel Combo (10 pojazdów) oraz Toyota RAV4 (6 pojazdów).

Koszt zakupu wszystkich samochodów wyniósł blisko 6,3 mln zł. Będą wykorzystywane w codziennej służbie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz prewencji w komendach miejskich i powiatowych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MPWiK montuje kolejne instalacje fotowoltaiczne na swoich budynkach

RZESZÓW. Trwa montaż kolejnych instalacji fotowoltaicznych na budynkach i terenach należących do Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie. Mają być gotowe do 6 listopada br. W planach są już kolejne. 

Rzeszów

Beta Academics 2021 - o komunikacji wizualnej w nauce i biznesie

RZESZÓW. 18 referatów naukowych zostało zaprezentowanych na drugiej edycji konferencji naukowej Beta Academics, towarzyszącej jednej z najważniejszych konferencji branży internetowej w Polsce, czyli Internet Beta. 

Rzeszów

25-latek z Rzeszowa zatrzymany za posiadanie marihuany

RZESZÓW. Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, którego zatrzymano za posiadanie znacznej ilości marihuany. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Rzeszów

Za nami 13. edycja konferencji InternetBeta

RZESZÓW. 86 prelegentów i ponad 200 uczestników wzięło udział w 13. edycji konferencji InternetBeta. 

Rzeszów

Jubileusz 20-lecia Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do Rzeszowa przyjadą rektorzy wszystkich polskich uniwersytetów

RZESZÓW. Największa uczelnia na Podkarpaciu świętuje 20-lecie działalności. Uroczysty Jubileusz odbędzie się już w najbliższy czwartek (23.09) w Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego.

Rzeszów

Kładka rowerowa przy moście Karpackim otwarta

RZESZÓW. W niedzielą otwarto drugą w Rzeszowie kładkę dla rowerzystów.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie ekologiczny mural już gotowy

RZESZÓW. Eko-mural ozdobił ścianę Szkoły Podstawowej nr 11 im. Gen. Stanisława Maczka na rzeszowskim Nowym Mieście. Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa spotkał się z autorką projektu – Aleksandrą Dankiewicz.

Rzeszów

W weekend Targi Ślubne w Jasionce. Będzie blisko 100 wystawców

JASIONKA. W dniach 18 – 19 września br. w G2A Arena w Jasionce odbędzie się XVI edycja Targów Ślubnych. Na zwiedzających czeka masa inspiracji i gorące nowinki wprost z weselnego parkietu. Swoje...

Reklama