Rzeszów - Piątek, 23.01.2026
Reklama

Rzeszowscy policjanci otrzymali nowe radiowozy

Dodano: 19.01.2026 r. / Redakcja

Nowe pojazdy dla rzeszowskiej Policji / fot. KMP w Rzeszowie
Nowe pojazdy dla rzeszowskiej Policji / fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Trzy Toyoty Corolle Cross typu SUV zasiliły tabor rzeszowskiej Policji. Pojazdy wyróżniają się na tle pozostałych nowym oznakowaniem. Już w tym tygodniu wyjadą na drogi Rzeszowa i powiatu.

Radiowozy wyposażone są w nowoczesne rozwiązania oraz zaawansowane systemy wspomagające pracę policjantów, co pozwoli na sprawniejszą i skuteczniejszą reakcję w sytuacjach zagrożenia. - Dzięki temu policjanci będą mogli jeszcze efektywniej reagować na niebezpieczne zachowania oraz przeciwdziałać wykroczeniom i przestępstwom, w tym zagrażającym bezpieczeństwu w ruchu drogowym – informuje KMP w Rzeszowie.

Nowoczesne pojazdy posiadają bardzo dobre parametry techniczne. Wyposażone są w szereg nowoczesnych systemów zapewniających policjantom bezpieczeństwo takich jak m.in. kontrola trakcji, system ABS, poduszki bezpieczeństwa.

Pieniądze na zakup nowych radiowozów pochodzą ze środków budżetowym oraz z Programu modernizacji Policji.

Reklama

Nowe radiowozy dla podkarpackiej Policji

Nowe radiowozy dla rzeszowskich policjantów to tylko część nowoczesnych pojazdów jakie zasiliły tabor podkarpackiej Policji. Na Podkarpacie trafiło łącznie 28 nowych samochodów. Oprócz wspomnianych wcześniej aut marki Toyota Corolla Cross (łącznie 10 pojazdów), są to również Opel Combo (10 pojazdów) oraz Toyota RAV4 (6 pojazdów).

Koszt zakupu wszystkich samochodów wyniósł blisko 6,3 mln zł. Będą wykorzystywane w codziennej służbie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz prewencji w komendach miejskich i powiatowych.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nielegalny tytoń i papierosy przechwycone w Rzeszowie. 51-latek usłyszał zarzuty

RZESZÓW. W trakcie przeszukania zabezpieczono prawie 64 kg nielegalnego tytoniu oraz ponad 16 tys. sztuk pojedynczych papierosów.

Rzeszów

Kolejna inwestycja w rejonie hali Podpromie. Powstanie 113 lokali mieszkalnych [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Capital Towers Residence - oto nazwa ośmiokondygnacyjnego budynku mieszkalnego, który znajdzie się przy skrzyżowaniu ulicy Lenartowicza i ul. Podpromie.

Rzeszów

Na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz Polska-Portugalia. Będą bezpłatne wejściówki

RZESZÓW. 9 września 2019 r. odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji mężczyzn U-20 Polska – Portugalia.

Rzeszów

Koniec utrudnień na wiadukcie Śląskim

RZESZÓW. „Wczoraj zakończyły się pracę” – informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Za kilka dni rusza głosowanie na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.

RZESZÓW. 30 sierpnia 2019 r. rozpocznie się głosowanie na projekty do realizacji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. 

Rzeszów

Czy w Rzeszowie powstanie centrum tenisowe? W Ratuszu trwają rozmowy

RZESZÓW. W Ratuszu trwają rozmowy odnośnie stworzenia centrum tenisowego.

Rzeszów

Koduj z Gigantami! Piąta edycja darmowych warsztatów programowania dla dzieci i młodzieży

Młodsi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił poznając programy takie jak Scratch, Kodu czy AppInventor...

Reklama