Rzeszów - Sobota, 24.05.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą

Dodano:

fot. KWP Rzeszów
fot. KWP Rzeszów
RZESZÓW. Do niecodziennej akcji skierowani zostali policjanci rzeszowskiej drogówki. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala.

Do tej nietypowej interwencji doszło w ubiegłą środę. Około godz. 15, dyżurny rzeszowskiej komendy odebrał zgłoszenie, że na parkingu przy ul. Powstańców Warszawy oczekuję mężczyzna z rodzącą kobietą, potrzebujący pomocy w dotarciu do szpitala. Dyżurny niezwłocznie wysłał na miejsce policyjny patrol drogówki. Funkcjonariusze używając sygnałów uprzywilejowania szybko dotarli na miejsce.

Okazało się, że konieczne jest pilne przewiezienie kobiety do szpitala. Po poinformowaniu dyżurnego, z uwagi na godziny szczytu i tworzące się korki, policjanci zdecydowali się pilotować samochód z rodzącą kobietą. Po drodze, na skrzyżowaniu z ulicą Kwiatkowskiego, funkcjonariusze zauważyli jadącą po kobietę karetkę pogotowia. Blokując na chwilę skrzyżowania, pomogli bezpiecznie przekazać kobietę zespołowi ratownictwa medycznego. Już karetką została przewieziona do szpitala.


Źródło: KWP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii.

Rzeszów

Rzeszowianin pobiegnie z miasta innowacji do Gdańska. Akcja ma charakter charytatywny

RZESZÓW. Przed Pawłem Hanulakiem ponad 600 km do przebiegnięcia. 

Rzeszów

W Rzeszowie notuje się coraz więcej oszustw na BLIK-a

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci obserwują rosnącą liczbę oszustw, do których doszło wskutek nieuprawnionego wykorzystania kodów BLIK.

Rzeszów

Poranne wypadki na ulicach Rzeszowa. 3 osoby trafiły do szpitala

RZESZÓW. Z uwagi na pogarszające się warunki pogodowe, policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Rzeszów

"Każda inna, wszystkie równe!". W listopadzie pierwszy Kobiecy Kongres na Podkarpaciu

Kobiecy Kongres to platforma spotkań, wymiany doświadczeń i przede wszystkim miejsce do dyskusji na ważne dla kobiet tematy.

Rzeszów

Tragiczny wypadek w Strażowie. Nie żyje 78-letni mężczyzna

Mężczyzna wpadł pod przyczepę ciągnika rolniczego, który go omijał.

Rzeszów

Finał akcji patriotyczno - społecznej "Rzeszów dla Bohaterów '39"

RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.

Reklama