Rzeszów - Niedziela, 22.06.2025
Reklama

Rzeszowscy policjanci skontrolowali ponad 1000 kierujących

Dodano:

fot. KMP Rzeszów
fot. KMP Rzeszów
RZESZÓW. W czwartek, 28 kwietnia 2022 r. funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili akcję pod hasłem „Trzeźwy poranek”. Skontrolowano ponad 1000 kierujących. Pięciu z nich zatrzymano prawo jazdy.

Celem dzisiejszych kontroli było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami. Policjanci prowadzili działania na terenie całego powiatu rzeszowskiego. Funkcjonariusze skontrolowali trzeźwość 1074 kierowców, 5 spośród nich wsiadło za kierownicą po spożyciu alkoholu. 4 kierowców popełniło wykroczenie tzn. że badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila. Policjanci zatrzymali im prawa jazdy i skierują wnioski o ukaranie do sądu

Jeden kierowca – 53-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego – miał ponad 1,2 promila. Został zatrzymano do kontroli około godz. 6.45 w Zgłobniu. Dodatkowo mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. 53-latek odpowie za przestępstwo prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Źródło: KMP Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

30 sierpnia rusza sprzedaż karnetów na mecze Asseco Resovii Rzeszów

RZESZÓW. W tym momencie ruszy I etap rezerwacji. Drugi, otwarty wystartuje 27 września.

Rzeszów

3 mln zł powędrowało do szpitala MSWiA W Rzeszowie

RZESZÓW. Umowę zawarto 14 sierpnia w szpitalu MSWiA w Rzeszowie.

Rzeszów

Uruchomiono sprzedaż biletów semestralnych i uczniowskich

RZESZÓW. Bilety semestralne uczniowskie będą dostępna w okresie od 1 września 2019 r. do 31 stycznia 2020 r.

Rzeszów

W rzeszowskim Oknie Życia Caritas znaleziono chłopczyka

RZESZÓW. Niemowlę znalazła siostra Dominika, kierownik Domu Samotnej Matki – nadała mu imię Jacek.

Rzeszów

Teatralna przerwa w Rzeszowa dobiega końca. 22 sierpnia do miasta przyjeżdżają artyści z Gruzji, Ukrainy i Litwy

RZESZÓW. Na mieszkańców Rzeszowa czeka 17 wydarzeń, w tym koncerty, spektakle oraz wernisaże.

Rzeszów

Jakie są najpopularniejsze marki samochodów na ulicach Rzeszowa?

RZESZÓW. Najczęściej właścicielami pojazdów rejestrowanych w Rzeszowie są mężczyźni, lubujący się w głównej mierze w samochodach typu hatchback. W głównej mierze rzeszowianie decydują się na zakup samochodów pochodzących z Polski.

Rzeszów

Gang sutenerów, schwytanych przez CBŚP w Rzeszowie, stanie przed Sądem

RZESZÓW, KRAKÓW. Dzięki działaniom funkcjonariuszy  Zarządu CBŚP w Rzeszowie w grudniu 2018 r. udało się rozbić tą przestępczą organizację i zatrzymać wszystkich jej członków.

Rzeszów

Park na Zalesiu będzie wyremontowany. Miasto ma projekt. Realizacja w przyszłym roku

RZESZÓW. Realizacja inwestycji możliwa będzie dopiero w przyszłym roku.

Reklama