Rzeszów - Środa, 19.08.2026
Reklama

Rzeszowscy policjanci skontrolowali ponad 1700 kierowców

Dodano: 18.08.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Trzech nietrzeźwych uczestników ruchu wyeliminowali z dróg policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie podczas akcji „Trzeźwy Poranek". W ramach wzmożonych kontroli funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości ponad 1700 kierujących.

Policyjne działania prowadzone był wczoraj. "Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu" - przekazała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie. Spośród 1702 skontrolowanych kierujących trzech mimo spożytego wcześniej alkoholu zdecydowało się wsiąść za kierownicę.

Na ul. Stykowskiej w Głogowie Małopolskim policjanci zatrzymali do kontroli 47-letniego kierowcę Volkswagena — badanie wykazało u niego blisko 0,7 promila alkoholu. Z kolei w Trzebownisku w ręce funkcjonariuszy wpadł 49-letni kierujący Oplem, u którego stwierdzono blisko promil. Obaj mężczyźni odpowiedzą za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a policjanci zatrzymali im prawa jazdy.

Trzecim zatrzymanym był 37-letni rowerzysta, którego na ul. Karola Wojtyły w Rzeszowie skontrolowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Miał on ponad 0,6 promila alkoholu i odpowie za popełnione wykroczenie.


Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nocny wypadek na ul. Dąbrowskiego. Trzy osoby ranne, sprawca uciekł

Stan jednej z poszkodowanych osób jest poważny.

Rzeszów

18-latek sprzedawał rzeczy, których nie miał. Od 35 osób wyłudził łącznie 33 tys. zł

RZESZÓW.  Za popełnienie zarzucanego czynu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

13 października obchodzimy XIX Dzień Papieski. Plan obchodów w Rzeszowie

RZESZÓW. W najbliższą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski. 

Rzeszów

Przy ul. Jagiellońskiej zraniono dwie osoby nożem. Jedna z nich jest w ciężkim stanie

RZESZÓW. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem o godz. 20.40 na ul. Jagiellońskiej.

Rzeszów

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

RZESZÓW. Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie najnowocześniejsza w Europie baza obsługi technicznej samolotów

RZESZÓW. Od 2022 roku w bazie będą serwisowane samoloty wąsko i szerokokadłubowe z całego świata.

Rzeszów

Muzeum Dobranocek z szansą na ogólnopolską nagrodę

RZESZÓW. Na Muzeum Dobranocek możemy głosować do 10 października.

Rzeszów

„Nóż komandosa” dla policjanta z Rzeszowa

RZESZÓW. W zawodach, które odbyły się 5 października br. wzięło udział kilkuset mundurowych z różnych formacji z całego kraju oraz z zagranicy.

Reklama