Rzeszów - Niedziela, 21.12.2025
Reklama

Rzeszowscy strażacy otrzymali nowe agregaty prądotwórcze

Dodano: 18.10.2023 r.

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. 39 nowych agregatów prądotwórczych trafiło do jednostek ochotniczych straży pożarnych z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Urządzenia o łącznej wartości ponad 300 tys. zł pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Nowe agregaty prądotwórcze znajdą się m.in. na wyposażeniu samochodów ratowniczo-gaśniczych. Mogą one zasilać urządzenia wykorzystywane w czasie akcji: piły, przecinarki do cięcia metalu, a także wiertarki, specjalistyczne pompy czy wyciągarki, wymagające stałego podłączenia do prądu. Pozwalają na dokładne oświetlenie miejsca akcji oraz na ładowanie niezbędnego sprzętu na miejscu akcji. Mogą również służyć jako zapasowe zasilanie np. w przypadku awarii sprzętu do ratowania życia takich jak respiratory zlokalizowane w mieszkaniach prywatnych.

Do podkarpackich jednostek ochotniczych straży trafiło łącznie 235 agregatów prądotwórczych o wartości ponad 1,4 mln zł. Agregaty są uzupełnieniem wyposażenia przekazanego przez polskich strażaków ratownikom ukraińskim.
 
Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska pomoże ulepszać transport w Rzeszowie i sąsiednich gminach

RZESZÓW. Naukowcy Politechniki Rzeszowskiej będą zbierać i analizować dane, a także prowadzić ankiety wśród mieszkańców miasta i okolic.

Rzeszów

Karpaty na Widelcu. Co zjemy na festiwalu? [MENU]

RZESZÓW. Festiwal odbędzie się w dniach 24 - 25 września na rzeszowskim Rynku.

Rzeszów

Otwarto ogród kieszonkowy przy ul. Kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Mini park powstał na terenie o powierzchni 20 arów. Są tu m.in. parklety wypoczynkowe, ławki, siłownia oraz zadarzona pergola.

Rzeszów

Nowa poradnia urologiczna w szpitalu "na górce"

RZESZÓW. 3 października ruszą pierwsze przyjęcia pacjentów w nowej poradni urologicznej, która powstała w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstał model Układu Słonecznego

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa i turyści zyskali nową, „kosmiczną atrakcję”. 

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w plebiscycie "Wydarzenie Historyczne Roku"

RZESZÓW. Przygotowany przez Rzeszów i słowacki Stropkov projekt „Baśniowe pogranicze. W krainie legend polskich i słowackich” został doceniony w 15. edycji plebiscytu „Wydarzenie Historyczne Roku”.

Rzeszów

Dzień bez Samochodu. W czwartek bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. Trwa Tydzień Mobilności w Rzeszowie. Tradycyjnie, jego zwieńczeniem będzie Dzień bez Samochodu, który przypada w czwartek, 22 września.

Rzeszów

Piknik ekologiczny w Parku Jedności Polonii z Macierzą

RZESZÓW. Wydarzenie pod hasłem „Rzeszów bez plastiku” odbędzie się w najbliższą sobotę. W programie, m.in. szycie toreb na zakupy, konkursy z nagrodami i wspólne tworzenie obrazu z nakrętek.

Reklama