Rzeszów - Środa, 24.12.2025
Reklama

Rzeszowscy strażacy otrzymali nowe agregaty prądotwórcze

Dodano: 18.10.2023 r.

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. 39 nowych agregatów prądotwórczych trafiło do jednostek ochotniczych straży pożarnych z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Urządzenia o łącznej wartości ponad 300 tys. zł pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Nowe agregaty prądotwórcze znajdą się m.in. na wyposażeniu samochodów ratowniczo-gaśniczych. Mogą one zasilać urządzenia wykorzystywane w czasie akcji: piły, przecinarki do cięcia metalu, a także wiertarki, specjalistyczne pompy czy wyciągarki, wymagające stałego podłączenia do prądu. Pozwalają na dokładne oświetlenie miejsca akcji oraz na ładowanie niezbędnego sprzętu na miejscu akcji. Mogą również służyć jako zapasowe zasilanie np. w przypadku awarii sprzętu do ratowania życia takich jak respiratory zlokalizowane w mieszkaniach prywatnych.

Do podkarpackich jednostek ochotniczych straży trafiło łącznie 235 agregatów prądotwórczych o wartości ponad 1,4 mln zł. Agregaty są uzupełnieniem wyposażenia przekazanego przez polskich strażaków ratownikom ukraińskim.
 
Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Rzeszów

Rzeszów organizuje pomoc dla Ukraińców

RZESZÓW. W związku z rosyjskim atakiem na Ukrainę, władze Rzeszowa uruchamiają pomoc dla poszkodowanych i uchodźców. Miasto zorganizuje m.in. zbiórkę darów dla Ukraińców, specjalną infolinię oraz punkt pomocy w rejonie dworca PKP.

Rzeszów

Wiec solidarności z Ukrainą na rzeszowskim Rynku

RZESZÓW. Na niedzielę 27 lutego zapowiedziano pokojowy wiec poparcia dla Ukrainy. Akcję organizują m.in. Komitet Obrony Demokracji regionu podkarpackiego oraz Podkarpacka Lewica.

Rzeszów

Zimowy Narodowy zawita do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy weekend do Rzeszowa zawita jedno z najbardziej rozpoznawanych zimowych miasteczek. Odbędą się szkolenia łyżwiarskie ze specjalistami oraz liczne atrakcje dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rzeszów

Nowe ekologiczne autobusy dla Rzeszowa. Miasto sprawdza oferty

RZESZÓW. Trzy firmy zgłosiły się do przetargu na dostarczenie dla Rzeszowa nowych, elektrycznych i gazowych autobusów komunikacji miejskiej. Miasto weryfikuje oferty.  

Reklama