Rzeszów - Wtorek, 24.03.2026
Reklama

Rzeszowscy strażacy otrzymali nowe agregaty prądotwórcze

Dodano: 18.10.2023 r.

fot. KW PSP w Rzeszowie
fot. KW PSP w Rzeszowie
RZESZÓW. 39 nowych agregatów prądotwórczych trafiło do jednostek ochotniczych straży pożarnych z Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. Urządzenia o łącznej wartości ponad 300 tys. zł pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Nowe agregaty prądotwórcze znajdą się m.in. na wyposażeniu samochodów ratowniczo-gaśniczych. Mogą one zasilać urządzenia wykorzystywane w czasie akcji: piły, przecinarki do cięcia metalu, a także wiertarki, specjalistyczne pompy czy wyciągarki, wymagające stałego podłączenia do prądu. Pozwalają na dokładne oświetlenie miejsca akcji oraz na ładowanie niezbędnego sprzętu na miejscu akcji. Mogą również służyć jako zapasowe zasilanie np. w przypadku awarii sprzętu do ratowania życia takich jak respiratory zlokalizowane w mieszkaniach prywatnych.

Do podkarpackich jednostek ochotniczych straży trafiło łącznie 235 agregatów prądotwórczych o wartości ponad 1,4 mln zł. Agregaty są uzupełnieniem wyposażenia przekazanego przez polskich strażaków ratownikom ukraińskim.
 
Źródło: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będą rzadziej odbierać śmieci?

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Rzeszów

W Rzeszowie będzie rondo im. Władysława Bartoszewskiego?

RZESZÓW. Dziś XXXIII sesja Rady Miasta. Jednym z tematów będzie nadanie nazwy nowemu rondu na os. Staromieściu.

Rzeszów

W Pro-Familii otwarto Centrum Chorób Piersi

RZESZÓW. W Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia powstało Centrum Chorób Piersi. Miejsce to oferuje kobietom dostęp do szybkiej i kompleksowej diagnostyki oraz m.in. nowoczesnego leczenia chirurgicznego.  

Rzeszów

Nowe inwestycje w "Dworzysku". Powstanie 400 miejsc pracy

RZESZÓW. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” powstanie 400  kolejnych nowych miejsc pracy oraz pojawią się kolejne inwestycje o wartości 20 mln euro.

Reklama