Rzeszów - Środa, 06.05.2026
Reklama

Rzeszowska pływalnia znów stanie się areną ogólnopolskich zmagań w skokach do wody

Dodano: 14.04.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Około 70 sportowców z całej Polski rywalizować będzie w II edycji Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody — jednym z najważniejszych cykli zawodów w tej dyscyplinie w kraju. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend na pływalni ROSIR przy ul. Matuszczaka.

Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody to ogólnopolska impreza, w której startują młodzi sportowcy na różnych etapach rozwoju — od najmłodszych adeptów (kategoria D) po doświadczonych juniorów (kategoria A), dla których występ w Rzeszowie stanowi ważny element przygotowań i weryfikacji formy.

Rywalizacja toczyć się będzie w konkurencjach skoków z trampoliny 1 m i 3 m oraz z wieży (5 m, 7,5 m lub 10 m — w zależności od kategorii wiekowej). Każdy uczestnik wykonuje od 5 do 10 skoków, w tym skoki obowiązkowe — o określonym stopniu trudności, sprawdzające technikę i poprawność wykonania, a także skoki dowolne — bardziej zaawansowane elementy, w których można zaprezentować indywidualne możliwości i poziom sportowy. O końcowym wyniku decyduje suma punktów przyznanych przez sędziów za wszystkie ewolucje.

Rywalizacja rozgrywana jest w formule finałowej — każdy uczestnik wykonuje jeden start, który bezpośrednio decyduje o jego miejscu w klasyfikacji końcowej.

Reklama

Impreza potrwa od 16 do 19 kwietnia 2026 r. W czwartek (16.04) zaplanowano oficjalny trening oraz konferencję techniczną. Pierwszy dzień rywalizacji przypada na piątek (17.04). W sobotę (18.04) odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy i drugi dzień startów. Finały oraz zakończenie wydarzenia zaplanowano na niedzielę (19.04).

Wstęp na pływalnię jest wolny. Organizatorzy zachęcają mieszkańców Rzeszowa i regionu do kibicowania uczestnikom tej ogólnopolskiej rywalizacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Nowa apteka całodobowa w Rzeszowie

RZESZÓW. Obecnie na terenie Rzeszowa w systemie całodobowym działają trzy apteki: na ul. Podchorążych 1, al. Rejtana 65 oraz nowa, na ul. Szopena 2.

Rzeszów

Tragedia na torach w Rzeszowie. Pociąg potrącił starszą kobietę

RZESZÓW. Wczoraj, na torach przy ul. Miłocińskiej w Rzeszowie, szynobus śmiertelnie potrącił starszą kobietę. Policjanci ustalają tożsamość zmarłej i okoliczności wypadku.

Rzeszów

Był poszukiwany czerwoną notą Interpolu. Wpadł na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Zatrzymany mężczyzna trafił do zakładu karnego, gdzie odbędzie karę dwóch lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Centrum TUTU uroczyście otwarte [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W sobotę, 8 października w rzeszowskiej Plazie odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU. 

Rzeszów

ZTM wznawia sprzedaż biletów łączonych "Autobus + Autobus"

RZESZÓW. Od 7 października 2022 r. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie wznawia sprzedaż biletów zintegrowanych „Autobus + Autobus”.

Rzeszów

Miał 3,2 promila, jechał całą szerokością jezdni. Zatrzymała go policjantka po służbie

RZESZÓW. 49-letniemu mieszkańcowki powiatu rzeszowskiego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

ZTM w Rzeszowie przeprasza za długie kolejki w Punktach Obsługi Podróżnego

RZESZÓW. Dyrekcja Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie opublikowała oficjalne przeprosiny dla wszystkich mieszkańców zmuszonych do czekania w długich kolejkach na wydanie Rzeszowskiej Karty Miejskiej oraz zapisanie uprawnień.

Rzeszów

Targi Ślubne Wedding Day już 23 października w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 8 października bilety można kupić w promocyjnej cenie.

Reklama