Rzeszów - Piątek, 17.07.2026
Reklama

Rzeszowska pływalnia znów stanie się areną ogólnopolskich zmagań w skokach do wody

Dodano: 14.04.2026 r. / Redakcja

Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI
Zdjęcie ilustracyjne / fot. SI

RZESZÓW. Około 70 sportowców z całej Polski rywalizować będzie w II edycji Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody — jednym z najważniejszych cykli zawodów w tej dyscyplinie w kraju. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend na pływalni ROSIR przy ul. Matuszczaka.

Grand Prix Pucharu Polski w skokach do wody to ogólnopolska impreza, w której startują młodzi sportowcy na różnych etapach rozwoju — od najmłodszych adeptów (kategoria D) po doświadczonych juniorów (kategoria A), dla których występ w Rzeszowie stanowi ważny element przygotowań i weryfikacji formy.

Rywalizacja toczyć się będzie w konkurencjach skoków z trampoliny 1 m i 3 m oraz z wieży (5 m, 7,5 m lub 10 m — w zależności od kategorii wiekowej). Każdy uczestnik wykonuje od 5 do 10 skoków, w tym skoki obowiązkowe — o określonym stopniu trudności, sprawdzające technikę i poprawność wykonania, a także skoki dowolne — bardziej zaawansowane elementy, w których można zaprezentować indywidualne możliwości i poziom sportowy. O końcowym wyniku decyduje suma punktów przyznanych przez sędziów za wszystkie ewolucje.

Rywalizacja rozgrywana jest w formule finałowej — każdy uczestnik wykonuje jeden start, który bezpośrednio decyduje o jego miejscu w klasyfikacji końcowej.

Reklama

Impreza potrwa od 16 do 19 kwietnia 2026 r. W czwartek (16.04) zaplanowano oficjalny trening oraz konferencję techniczną. Pierwszy dzień rywalizacji przypada na piątek (17.04). W sobotę (18.04) odbędzie się oficjalne otwarcie imprezy i drugi dzień startów. Finały oraz zakończenie wydarzenia zaplanowano na niedzielę (19.04).

Wstęp na pływalnię jest wolny. Organizatorzy zachęcają mieszkańców Rzeszowa i regionu do kibicowania uczestnikom tej ogólnopolskiej rywalizacji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pomnik marszałka Piłsudskiego oficjalnie odsłonięty

RZESZÓW. Pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego znajdujący się na placu Wolności doczekał się oficjalnego odsłonięcia.

Rzeszów

Budowa kładki kompozytowej dla rowerzystów wstrzymana. Miasto straci dofinansowanie?

RZESZÓW. W ratuszu nie zapadły żadne decyzje dotyczące przyszłości inwestycji.

Rzeszów

Podwyżka za odbiór śmieci nieunikniona? PGE wycofuje zapewniania względem średniej ceny

RZESZÓW. Mieszkańcy Rzeszowa od nowego roku mogą spodziewać się kolejnych podwyżek rachunków.

Rzeszów

Droga do Boguchwały zablokowana. Trwa wyciąganie naczepy z przydrożnego rowu

RZESZÓW.  Samochody osobowe kierowane są na objazdy przez Racławówkę.

Rzeszów

Utrudnienia na ul. Kopisto. Trwa wymiana nawierzchni

RZESZÓW. Prace mają zostać zakończone do jutra.

Rzeszów

Rzeszów pierwszym polskim miastem z wizyjnym monitoringiem strefy płatnego parkowania

RZESZÓW. Projekt o wartości 14,7 mln zł ma być wprowadzony w życie od 2021 roku.

Rzeszów

Ustalono tożsamość mężczyzny wyłowionego z Wisłoka

RZESZÓW. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego ciało wyciągnięto z zalewu nad Wisłokiem.

Reklama