Rzeszów - Czwartek, 22.05.2025
Reklama

Rzeszowska straż miejska na pomoc mieszkańcom z rozładowanym akumulatorem

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Rzeszowscy strażnicy miejscy kupili urządzenie rozruchowe do samochodów z rozładowanym akumulatorem. Wczoraj wykorzystali je pierwszy raz, pomagając uruchomić silnik auta przy ul. Fredry. 

– Nabyliśmy profesjonalne urządzenie rozruchowe NOCO BOOST PRO, które ma służyć mieszkańcom Rzeszowa. Kierowcy, w samochodach których rozładuje się akumulator mogą zwracać się do nas o pomoc, dzwoniąc pod numer 986 lub 17 875 46 70 – mówi Marek Kruk, zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Rzeszowie.

W ostatnią środę strażnicy mieli okazję sprawdzić działanie nowego nabytku. Pomogli kobiecie, która zaparkowała samochód przy ul. Fredry. Kiedy po jakimś czasie wróciła, nie mogła już uruchomić silnika. Przechodzący obok strażnicy wezwali swoich kolegów, którzy przy pomocy urządzenia rozruchowego uruchomili auto.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Policjanci z komisariatu na Baranówce uratowali życie krwawiącemu mężczyźnie

RZESZÓW. Dwóch policjantów z komisariatu na os. Baranówka, pomogło 27-latkowi, który najprawdopodobniej chciał targnąć się na swoje życie.

Rzeszów

Caritas Diecezji Rzeszowskiej zakończył zbiórkę żywności

RZESZÓW. Puste magazyny Caritas zostały uzupełnione. Zebrane produkty trafią do potrzebujących na terenie Diecezji Rzeszowskiej.  

Rzeszów

Uniwersytet Rzeszowski rozpoczął nowy rok akademicki

RZESZÓW. 1 października, przy zachowaniu reżimu sanitarnego zainaugurowano nowy rok akademicki w Uniwersytecie Rzeszowskim.

Rzeszów

Koronawirus. Od soboty Rzeszów w "żółtej strefie". Tadeusz Ferenc apeluje do mieszkańców

RZESZÓW. Od soboty, 3 października 2020 r., Rzeszów znajdzie się w tzw. “żółtej strefie”. Prezydent Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

KS Korona Rzeszów otrzymał wsparcie od rzeszowskiej elektrociepłowni

RZESZÓW. We wrześniu podpisana został umowa sponsoringowa pomiędzy rzeszowska elektrociepłownią a Klubem Sportowym Korona Rzeszów.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci pilotowali do szpitala samochód z rodzącą kobietą

RZESZÓW. Do niecodziennej akcji skierowani zostali policjanci rzeszowskiej drogówki. Pilotowali samochód z rodzącą kobietą do szpitala.

Rzeszów

Powstaje wirtualna mapa Rzeszowa. Będzie częścią gry komputerowej

RZESZÓW. Student Politechniki Rzeszowskie tworzy „Projekt Rzeszów” - mapę odwzorowującą stolicę województwa podkarpackiego, która będzie dodatkiem do gry komputerowej.

Rzeszów

Rzeszów opanują biegacze. W niedzielę 13. PKO Półmaraton Rzeszowski [MAPA]

RZESZÓW. W niedzielę, 27 września br. w Rzeszowie wielka impreza biegowa. Na Rzeszowskich Bulwarach odbędzie się 13. PKO Półmaraton Rzeszowski organizowany przez Stowarzyszenie “Rzeszów Biega”.

Reklama