Rzeszów - Środa, 14.05.2025
Reklama

Rzeszowska uczelnia z wysoką pozycją w globalnym rankingu U-Multirank

Dodano:

fot. Materiały prasowe WSIiZ
fot. Materiały prasowe WSIiZ
RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.

1785 uczelni z całego świata wzięło udział w tegorocznej edycji międzynarodowego rankingu U-Multirank. Polskę reprezentowało łącznie 37 uczelni (32 publiczne, 5 niepublicznych). Jedyną uczelnią z Podkarpacia, która wzięła udział w rankingu jest WSIiZ.

Rzeszowska uczelnia uzyskała najwyższe noty, czyli A - bardzo dobry oraz B – dobry, aż w piętnastu podkategoriach, w tym m.in. za programy prowadzone w języku obcym na I stopniu, międzynarodową kadrę akademicką, publikacje w trybie wolnego dostępu czy wytwory sztuki.

Biorąc pod uwagę średnią ocen wszystkich podkategorii w 2020 roku wśród polskich uczelni, WSIiZ zajmuje 4 miejsce na 37. Wyżej w rankingu są: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, SGH Warszawa (jednak uczelnie te mają znacznie mniej ocenionych podkategorii).
Reklama
U-Multirank to ogólnoświatowy ranking uczelni, który został wprowadzony przez Komisję Europejską w 2013 roku i służy do międzynarodowego porównania wyników uniwersytetów. Ranking został opracowany przez niezależne konsorcjum kierowane przez Center for Higher Education (CHE) w Niemczech, Center for Higher Education Policy Studies (CHEPS) Uniwersytetu Twente i Centre for Science and Technology Studies (CWTS) Uniwersytetu Leiden w Holandii. Ten europejski ranking różni się od innych rankingów globalnych, np. szanghajskiego, kryteriami branymi pod uwagę podczas oceny. U-Multirank nie odnosi się tylko do badań naukowych, ale też uwzględnia: jakość kształcenia, umiędzynarodowienie, zaangażowanie w regionie oraz transfer wiedzy.

Strona rankingu: www.umultirank.org

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wybrano wykonawcę ścieżki rowerowej przy al. Wyzwolenia

RZESZÓW. Ścieżka rowerowa powstanie na odcinku od ul. Krakowskiej do ul. Osmeckiego.

Rzeszów

Pobili kierowcę, bo użył wobec nich klaksonu. Mężczyzn poszukuje rzeszowska policja

RZESZÓW. W trakcie zajścia sprawcy mieli przy sobie dużego biało-czarnego królika.

Rzeszów

Game Over Cycles przenosi warsztat do Rzeszowa [FOTO]

RZESZÓW. Nowy warsztat jest zlokalizowany przy ul. Ludwika Chmury w Rzeszowie. 

Rzeszów

Trwają poszukiwania 15-latki z Rzeszowa

RZESZÓW. Nastolatka w poniedziałek, 21 stycznia 2019 roku, około godziny 19:30 wyszła z miejsca zamieszkania.

Rzeszów

Ul. Staroniwska będzie poszerzona

RZESZÓW. Ulica Staroniwska będzie wyremontowana w całości.

Rzeszów

Ile zapłacą klienci targowiska przy ul. Dworaka za korzystanie z miejsc parkingowych?

RZESZÓW. Projekt uchwały dotyczy nowo powstałych miejsc przy placu targowym.

Rzeszów

Radni PiS wnioskują o rozbudowę sześciu skrzyżowań

RZESZÓW. "To krok w kierunku usprawnienia organizacji ruchu w mieście”.

Reklama