Rzeszów - Czwartek, 21.08.2025
Reklama

Rzeszowska uczelnia z wysoką pozycją w globalnym rankingu U-Multirank

Dodano:

fot. Materiały prasowe WSIiZ
fot. Materiały prasowe WSIiZ
RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zdobyła wysokie noty, aż w 15 kategoriach międzynarodowego rankingu uczelni U-Multirank.

1785 uczelni z całego świata wzięło udział w tegorocznej edycji międzynarodowego rankingu U-Multirank. Polskę reprezentowało łącznie 37 uczelni (32 publiczne, 5 niepublicznych). Jedyną uczelnią z Podkarpacia, która wzięła udział w rankingu jest WSIiZ.

Rzeszowska uczelnia uzyskała najwyższe noty, czyli A - bardzo dobry oraz B – dobry, aż w piętnastu podkategoriach, w tym m.in. za programy prowadzone w języku obcym na I stopniu, międzynarodową kadrę akademicką, publikacje w trybie wolnego dostępu czy wytwory sztuki.

Biorąc pod uwagę średnią ocen wszystkich podkategorii w 2020 roku wśród polskich uczelni, WSIiZ zajmuje 4 miejsce na 37. Wyżej w rankingu są: Uniwersytet Mikołaja Kopernika, Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, SGH Warszawa (jednak uczelnie te mają znacznie mniej ocenionych podkategorii).
Reklama
U-Multirank to ogólnoświatowy ranking uczelni, który został wprowadzony przez Komisję Europejską w 2013 roku i służy do międzynarodowego porównania wyników uniwersytetów. Ranking został opracowany przez niezależne konsorcjum kierowane przez Center for Higher Education (CHE) w Niemczech, Center for Higher Education Policy Studies (CHEPS) Uniwersytetu Twente i Centre for Science and Technology Studies (CWTS) Uniwersytetu Leiden w Holandii. Ten europejski ranking różni się od innych rankingów globalnych, np. szanghajskiego, kryteriami branymi pod uwagę podczas oceny. U-Multirank nie odnosi się tylko do badań naukowych, ale też uwzględnia: jakość kształcenia, umiędzynarodowienie, zaangażowanie w regionie oraz transfer wiedzy.

Strona rankingu: www.umultirank.org

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wybrano nowego rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego

RZESZÓW. Prof. dr hab. n. med. Adam Reich został nowym rektorem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Czteroletnia kadencję rozpocznie 1 września 2024 roku. Uroczyste przekazanie władzy nastąpi na nadzwyczajnym posiedzeniu Senatu nowej kadencji.

Rzeszów

Obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych w Rzeszowie [HARMONOGRAM]

RZESZÓW. W Rzeszowie trwa obwoźna zbiórka odpadów niebezpiecznych. W czwartek ciężarówka MPGK zaparkuje m.in. na ulicach: Budziwojskiej i Podleśnej, Mazurskiej i w rejonie ul. ks. J. Stączka.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policja prosi o pomoc w identyfikacji

RZESZÓW. Policjanci Wydziału Kryminalnego KMP w Rzeszowie prowadzą czynności identyfikacyjne zwłok nieznanej kobiety. Jej ciało znalazł przypadkowy przechodzień 11 kwietnia 2024 roku w zaroślach przy ulicy Lubelskiej w Rzeszowie.

Rzeszów

Jest ZRID dla rozbudowy S19 Sokołów Małopolski - Jasionka

PODKARPACIE. Firma Strabag, która wybuduje drugą jezdnię drogi ekspresowej S19 na odcinku S19 Sokołów Małopolski – Jasionka może rozpocząć prace. Wojewoda Podkarpacki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Rzeszów

Zderzenie trzech pojazdów w Tyczynie. Osiem osób rannych

TYCZYN. Osiem osób zostało rannych we wczorajszym wypadku na DW 878 w Tyczynie. Pięć z nich wymagało hospitalizacji. Na miejscu zdarzenia, do późnych godzin wieczorowych, pracowali policjanci rzeszowskiej drogówki.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej

RZESZÓW. Jest pozytywna opinia o celowości inwestycji dla Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej. Decyzja MZ otwiera drogę do rozpoczęcia procedury przetargowej. Budowa PCMD będzie kosztowała około 630 mln zł.

Rzeszów

Pierwszy kwartał 2024 roku najlepszy w historii lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów Jasionka odnotował kolejny rekord. Podrzeszowskie lotnisko obsłużyło ponad 190 tysięcy pasażerów w pierwszych trzech miesiącach 2024 roku. To najlepszy pierwszy kwartał w historii portu, z wynikiem o 3...

Rzeszów

4 wypadki, 8 osób rannych. Rzeszowska policja podsumowała weekend

RZESZÓW. Rzeszowscy policjanci podsumowali miniony weekend na drogach miasta i okolic. Doszło do czterech wypadków, w których rannych zostało osiem osób. Ujawniono trzech kierowców, którzy prowadzili pojazdy, pomimo spożytego wcześniej alkoholu.

Reklama