Rzeszów - Niedziela, 28.06.2026
Reklama

Rzeszowski "Elektronik" zostanie rozbudowany

Dodano: 16.02.2024 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie, to kolejna placówka oświatowa, która zostanie rozbudowana. W wyniku modernizacji, uczniowie szkoły będą mogli korzystać m.in. z nowych pracowni technicznych oraz językowych.

W stolicy Podkarpacia realizowane są obecnie dwie inwestycje związane z rozbudową szkół. Pierwsza z nich to budowa nowej hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego. Budynek jest już w stanie surowym zamkniętym. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie prac przy elewacji.

Druga to rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 13 i przedszkola na osiedlu Staromieście. Tam powstaje nowy budynek, w którym znajdą się m.in. hala sportowa,  sale dla przedszkolaków, szatnia, jadalnia, świetlica. Oba te zadania zostaną zakończone w tym roku. Ich łączna wartość to ponad 28,5 mln zł.

Kolejną inwestycją w Rzeszowie związaną z edukacją będzie rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych przy ul. Hetmańskiej. Miasto poszukuje już wykonawcy zadania.
 
Zakres inwestycji obejmie w pierwszej kolejności rozbiórkę  istniejących warsztatów przylegających do szkolnego budynku i rozbiórka żelbetowego ogrodzenia, znajdującego się po stronie południowej działki. Kolejnym etapem będzie rozbudowa i przebudowa budynku szkoły. W nowej części szkoły powstanie m.in. sześć pracowni technicznych, dwie pracownie językowe i trzy pracownie do nauki przedmiotów ogólnokształcących.
Reklama
Inwestycja obejmie także przebudowę infrastruktury technicznej, budowę przyłącza kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, energii elektrycznej i zagospodarowanie terenu. Ponadto powstanie nowa część ogrodzenia, zamontowana zostanie także instalacja fotowoltaiczna o mocy minimum 39,6kW. Prace obejmą także termomodernizację budynku, wymianę części stolarki, malowanie obiektu oraz remont wejścia głównego.

Rozstrzygnięcie przetargu na realizację tej inwestycji ma nastąpić na przełomie zimy i wiosny tego roku. Na realizację prac wykonawca będzie miał 16 miesięcy od daty podpisania umowy.
 


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

60 mln zł na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Ma powstać do 2025 roku

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki zyskało rządowe wsparcie w kwocie 60 mln zł. Prezydent Rzeszowa chciałby otworzyć nowy obiekt w 2025 roku, na 120-lecie klubu CWKS Resovia.

Rzeszów

Rzeszowski Budżet Obywatelski 2023. Mieszkańcy zgłosili 150 projektów

RZESZÓW. 130 pomysłów zostało formalnie zaakceptowanych. Głosowanie rozpocznie się 5 września.

Rzeszów

Harley on Tour w Rzeszowie. Bezpłatne jazdy motocyklami Harley-Davidson i wiele atrakcji

RZESZÓW. Już po raz czwarty salon GOC Harley-Davidson Rzeszów organizuje „Harley on Tour”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 30 i 31 lipca 2022 r. przy ul. Ludwika Chmury 4.

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy Szpitala Uniwersyteckiego

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski wszedł w posiadanie 35 hektarów terenu w gminie Świlcza. W przyszłości ma tam powstać Szpital Uniwersytecki. Szacuje się, że inwestycja pochłonie 2 miliardy złotych.

Rzeszów

Miasto szuka wykonawcy projektu ronda na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich wraz uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji (ZRID). Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 170 tys....

Rzeszów

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Reklama