Rzeszów - Czwartek, 21.05.2026
Reklama

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

Dodano: 14.11.2025 r. / Redakcja

fot. Archiwum prywatne
fot. Archiwum prywatne

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

XXI Mistrzostwa Polski w Brazylijskim Jiu-jitsu odbyły się w dniach 8-10 listopada w Będzinie. W trzydniowych zawodach wzięło udział setki zawodników z najlepszych polskich klubów jak również goście z zagranicy. Startujący w mistrzostwach Mł.asp. Damian Grendys, trenujący w rzeszowskiej akademii Ralph Gracie Poland, został mistrzem Polski w kategorii Master 2 niebieskie pasy 94,3 kg.

To nie jedyny sukces sportowy na koncie rzeszowskiego policjanta. W tegorocznych Mistrzostwach Polski Służb Mundurowcy w brazylijskim Jiu-jitsu, które odbyły się 7 czerwca 2025 roku, zdobył mistrzostwo Master 1 oraz vice-mistrzostwo Master 2 w kategorii niebieskich pasów 94,3kg.

Reklama

Mł.asp. Damian Grendys rozpoczął pracę w Policji w 2014 roku. Brazylijskie Jiu-jitsu trenuje od 3 lat pod okiem trenera Wojciecha Bąka, który jest Mistrzem Świata z Los Angeles z 2013 roku oraz Vice Mistrzem Świata z Abu Dhabi z 2022 roku, jak również brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Paryżu w 2023 roku.

Damian Grendys pracuje również jako instruktor w Wydziale Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, gdzie prowadzi szkolenia podczas ,których przekazuje swoje umiejętności innym funkcjonariuszom. Szkoli także uczniów szkół ponadpodstawowych w klasach o profilu mundurowym, gdzie wspólnie z asp. Jakubem Jóźwiakiem prowadzą zajęcia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie galerie handlowe działają w ograniczonym zakresie

RZESZÓW. W galeriach handlowych działają jedynie: apteki, sklepy spożywcze, drogerie i pralnie.

Rzeszów

Kryte lodowisko znajdzie się przy ul. Witosa i Wyspiańskiego

RZESZÓW. Zmiana lokalizacji budowy nowego budynku dla Sądu Okręgowego niesie za sobą szereg konsekwencji, jedną z nich jest zmiana lokalizacji pod budowę krytego lodowiska.

Rzeszów

Koronawirus. Jak funkcjonują rzeszowskie instytucje i urzędy?

RZESZÓW. Rzecznik prasowy Prezydenta Rzeszowa przekazał kilka istnotnych informacji dla mieszkańców miasta. 

Rzeszów

Zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie. Nie kupisz biletu u kierowcy

RZESZÓW. W związku z pandemią koronawirusa Zarząd Transportu Miejskiego wprowadza zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Na os. Budziwój powstanie żłobek i przedszkole. Ruszył przetarg

RZESZÓW. Ratusz otworzy przetarg na budowę przedszkola dla 120 dzieci oraz żłobka dla 150 dzieci. Inwestycja ma powstać na os. Budziwój, przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7.

Rzeszów

Koronawirus. Apel Urzędu Miasta Rzeszowa do mieszkańców

RZESZÓW. W związku z koniecznością zapobiegania rozprzestrzeniania się koronowirusa, Urząd Miasta Rzeszowa wystosował apel do mieszkańców.

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Reklama