Rzeszów - Wtorek, 02.12.2025
Reklama

Rzeszowski Rynek zmienia się w Świąteczne Miasteczko. Otwarcie tuż, tuż [ZDJĘCIA]

Dodano: 01.12.2025 r. / Redakcja

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl

RZESZÓW. W sercu Rzeszowa trwa budowa Świątecznego Miasteczka. Uroczyste otwarcie połączone z włączeniem świątecznych iluminacji i choinki odbędzie się w najbliższy piątek, 5 grudnia.

Jak co roku, na kilka tygodni rzeszowski Rynek zamieni się w Świąteczne Miasteczko. Na płycie rynku staną drewniane zielone budki z rękodziełem, gastronomią oraz lokalnymi produktami. Jarmark Bożonarodzeniowy otwarty będzie od poniedziałku do soboty w godz. 13:00 – 21:00 oraz w niedziele w godz. 11:00 – 21:00.

Wśród stałych atrakcji jakie będą dostępne przez cały okres funkcjonowania Miasteczka będą: koło młyńskie i karuzela, szopka bożonarodzeniowa, karuzela retro dla dzieci, HoHo Bar! oraz HoHo BISTRO - z gorącymi napojami i słodkościami, choinka i świąteczne dekoracje, domek Świętego Mikołaja (czynny w dniach 7-28 grudnia) oraz świąteczna ścianka do robienia sobie zdjęć.

Organizatorzy zaplanowali również sporo wydarzeń towarzyszących dla całych rodzin, w tym m.in. Paradę Św. Mikołaja i Mikołajki, świąteczne karaoke i Christmas Party z DJ’em, warsztaty, weekendy tematyczne, koncerty, pokazy, występy wokalne i taneczne na scenie oraz Bajkosfera w Domku Św. Mikołaja.

Reklama

Świąteczne Miasteczko wystartuje 5 grudnia i będzie funkcjonowało do 6 stycznia 2026 roku. Uroczyste otwarcie połączone będzie z włączeniem świątecznych iluminacji i gigantycznej choinki.

Poniżej zdjęcia z budowy Świątecznego Miasteczka, fot. ViC / RESinet.pl. Więcej znajdziecie w dziale ZDJĘCIA.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Corner Point

W centrum Rzeszowa powstanie nowoczesny biurowiec. Jest pozwolenie na budowę

RZESZÓW. Po blisko 5-latach uzyskano pozwolenie na budowę nowoczesnego budynku biurowego Corner Point w centrum Rzeszowa. Będzie to pierwszy w stolicy Podkarpacia biurowiec klasy A.

Rzeszów

Nowa droga na osiedlu Miłocin będzie gotowa w październiku

RZESZÓW. Trwa budowa ul. Parkowej na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Nowa droga ma być gotowa w październiku. Dzięki niej mieszkańcy zyskają komfortowy dojazd do osiedli domów jednorodzinnych.

Rzeszów

RBO 2025. Mieszkańcy zgłosili rekordową liczbę projektów

RZESZÓW. 156 projektów zgłosili mieszkańcy Rzeszowa do przyszłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Termin przesyłania pomysłów minął 18 sierpnia o godz. 23:59.

Rzeszów

Seniorka z Rzeszowa oszukana metodą „na wypadek”. Straciła 80 tys. zł

RZESZÓW. 76-letnia mieszkanka Rzeszowa uwierzyła oszustce, która wmówiła że jest jej córką i potrzebuje pomocy. Dopiero po fakcie, seniorka zorientowała się, że została oszukana i zgłosiła sprawę na policję. Poszkodowana kobieta straciła...

Rzeszów

Protest aktywistów przeciwko branży futrzarskiej na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. W najbliższą sobotę grupa niezależnych aktywistów będzie protestować w obronie zwierząt hodowanych dla futer. Manifestacja odbędzie na rzeszowskim rynku.

Rzeszów

Trwa remont kładki im. WOŚP w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Część prac prowadzona jest w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Rzeszów. Nowy teren rekreacyjny z placem zabaw prawie gotowy

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy tworzeniu nowego terenu rekreacyjnego na osiedlu Staromieście. Inwestycja o powierzchni blisko 25 arów powstaje w rejonie ulic Lubicz i Staromiejskiej.

Rzeszów

Kłęby dymu nad Rzeszowem. Pożar w elektrociepłowni

RZESZÓW. Kilka zastępów straży pożarnej brało udział w gaszeniu pożaru, do którego doszło na terenie rzeszowskiej elektrociepłowni. Ogień udało się opanować.

Reklama