Rzeszów - Niedziela, 18.05.2025
Reklama

Rzeszowskie inwestycje na liście konkursu finałowego. Zwycięzcę wybiorą internauci

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W konkursie startuje 30 inwestycji, z czego trzy z Rzeszowa. Zwycięzcę, wybranego przez internautów, poznamy najwcześniej 25 września.

Najciekawsze, najbardziej prorozwojowe i najważniejsze dla mieszkańców pięciu województw inwestycje rywalizuje w kolejnej edycji konkursu Top Inwestycje Polski Wschodniej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego w Białymstoku (25-26 września 2019 r.).

Konkurs ma za zadanie wskazanie inwestycji samorządowych i podległych im spółek, a także inwestycji infrastrukturalnych i prywatnych, biznesowych, których efekt jest ważny dla regionu i jego mieszkańców.

„W ten sposób prezentujemy najlepsze praktyki inwestycyjne oraz doceniamy tych, którzy osiągnęli inwestycyjny sukces, dzięki odważnym, prorozwojowym decyzjom” – mówi Rafał Kerger, redaktor naczelny serwisów PortalSamorzadowy.pl, PulsHR.pl i WNP.PL.

W drugim etapie konkursu głos należeć będzie do członków Rady Konsultacyjnej, którzy spośród nominowanych projektów wskażą swoich faworytów. Swoich faworytów w konkursie wskazać mogą również internauci głosując do 17 września br.

„Do udziału w tegorocznej, szóstej już edycji konkursu, zaprosiliśmy zarówno inwestycje komunalne, jak też prywatne oraz dotyczące infrastruktury drogowej lub kolejowej z terenu województwa podlaskiego, lubelskiego, warmińsko-mazurskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego” – dodaje Rafał Kerger.
Reklama
Pełna lista nominacji:
  • Rozbudowa Zespołu Szkół nr 3 w Kraśniku
  • Poprawa infrastruktury kolejowej w Rzeszowie
  • Rozwój terenów zielonych w Stalowej Woli
  • Rozbudowa Centrum Logistycznego w Iławie
  • Hala produkcyjno-magazynowa w Olsztynku
  • Budowa zbiornika retencyjnego w Kobylanach
  • Budowa suszarni osadów ściekowych w Rzeszowie
  • Budowa Ośrodka Sportów Wodnych w Augustowie
  • Rozwój transportu zbiorowego w Olsztynie
  • Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku
  • Rewitalizacja rynku w Choroszczy
  • Modernizacja linii kolejowej Lublin-Stalowa Wola
  • Modernizacja basenów w Ostrowcu Świętokrzyskim
  • Termomodernizacja SP nr 5 w Łukowie
  • Przebudowa budynku powiatowego w Strzyżowie
  • Budowa nowego skrzydła szpitala w Łapach
  • Budowa drogi wojewódzkiej w Olsztynie
  • Rozbudowa parków w Uzdrowisku Gołdap
  • Baseny Tropikalne Binkowski Resort w Kielcach
  • Zrównoważony system transportu publicznego w Zamościu
  • Kuźnia Społeczna w Olsztynie
  • Kompleks sportowo–rekreacyjny w Świdniku
  • Renowacje w Twierdzy Boyen w Giżycku
  • Hala sportowo-widowiskowa w Suwałkach
  • Nowa przestrzeń dla sztuki w Krośnie
  • Rozbudowa sieci komunikacji zbiorowej w Lublinie
  • Łącznik do obwodnicy Olsztyna
  • Rozwój transportu publicznego w Kielcach
  • Trasa Niepodległości w Białymstoku
  • Rozwój transportu publicznego w Rzeszowie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszów coraz bliżej stworzenia systemu kamer „wyłapujących” kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle

RZESZÓW. Dostęp do systemu będzie miała Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Rzeszów

Budowa basenów solankowych zawieszona. Miasto ma problem ze znalezieniem terenu

RZESZÓW. Póki co nie będzie w mieście basenów solankowych.

Rzeszów

Na budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego powstaje mURal. Całość zajmie 450 m2

RZESZÓW. Docelowo mURal zajmie całą ścianę budynku A1.

Rzeszów

Loty Marka Kuchcińskiego. Marszałek Władysław Ortyl wydaje oświadczenie

RZESZÓW. Marszałek województwa podkarpackiego odnosi się do lotów rządowym samolotem z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Rzeszów

126 interwencji strażaków na Podkarpaciu. W Rzeszowie było spokojnie

RZESZÓW, PODKARPACIE. W Rzeszowie, jak również w powiecie rzeszowskim obyło się bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Rzeszów

Klątwa, czulent i „dmuchawa”, czyli Rzeszów śladami żydowskiej historii. Rusza specjalna trasa turystyczna

RZESZÓW. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała nową, ciekawą propozycję spędzenia czasu w Rzeszowie dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej w przystanki, samochody i elewację budynków. Jest akt oskarżenia

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi L. i Aleksandrowi M.

Rzeszów

Na jednej z rzeszowskich uczelni znacznie wzrosła liczba chętnych na studia w języku angielskim

RZESZÓW. Aż o 50% wzrosła liczba kandydatów z polskich szkół, gotowych podjąć studia po angielsku. 

Reklama