Rzeszów - Wtorek, 02.12.2025
Reklama

Rzeszowskie przystanki solarne wyróżnione za granicą

Dodano: 16.07.2019 r.

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. Rzeszów został wyróżniony za solarne przystanki. Serwis należący do grupy Euronews zaliczył stolice województwa podkarpackiego do jednego z czterech europejskich liderów w dziedzinie ekologicznego transportu.

Co łączy Rzeszów, Londyn, Ruesselsheim i Kopenhagę? W tym przypadku serwis Livingit, który w swoim materiale wyróżnił cztery miasta w dziedzinie ekologicznego transportu. Stolice innowacji wyróżniono za przystanki solarne.

„Polskie miasto wykona 140 nowych ekologicznych wiat autobusowych i zmniejszy emisję CO2 autobusami elektrycznymi do końca września tego roku. Nowe inteligentne wiaty w mieście nie tylko zapewniają ławkę i schronienie przed pogodą, ale także panele słoneczne, które nieustannie pracują nad pozyskiwaniem energii słonecznej” – czytamy w materiale Livingit.
Reklama
Poza Rzeszowem wyróżniono londyński projekt wprowadzenia do 2020 roku piętrowych autobusów napędzanych wodorem, akcję związaną z instalacją dużej ilości ładowarek dla samochodów elektrycznych w Ruesselsheim (miasto obok Frankfurtu) oraz plan Kopenhagi dążącej do wycofania z przestrzeni miejskiej autobusów zasilanych ropą i zamianą ich na pojazdy zasilane elektrycznie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rzeszowskie PSZOKi w piątki będą nieczynne

RZESZÓW. Od 1 listopada br. do 31 marca przyszłego roku Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będą czynne we wtorki, czwartki i soboty.

Rzeszów

Będzie większe wsparcie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki?

RZESZÓW, Dziś przed południem odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. marszałka województwa podkarpackiego, dotycząca środków, jakie mają być przeznaczone na powstanie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

Rzeszów

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

RZESZÓW. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Rzeszów

Gmina Świlcza przekaże grunty pod budowę szpitala uniwersyteckiego

RZESZÓW. W przyszłą środę Uniwersytet Rzeszowski podpisze umowę z gminą Świlcza o przekazaniu gruntów pod budowę szpitala uniwersyteckiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną kolejne ścieżki rowerowe

RZESZÓW. W przyszłym roku miasto planuje utworzenie kilku kolejnych ścieżek rowerowych.

Rzeszów

Ulica Podleśna będzie oświetlona

RZESZÓW. Ruszył przetarg na oświetlenie ulicy Podleśnej na osiedlu Budziwój. Inwestycja ma powstać najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Rzeszów

Powstanie Społeczna Rada Kultury pod patronatem prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Pod auspicjami prezydenta Rzeszowa powstanie Społeczna Rada Kultury, organ doradczo-opiniotwórczy, który będzie wspierał inicjatywy kulturalne.

Rzeszów

Rzeszowski "Medyk" rusza z akcją szkoleń z pierwszej pomocy

RZESZÓW. Uczestnicy dowiedzą się też, jak dbać o własne zdrowie, będą mieli okazję wykonać podstawowe badania czy zaszczepić się. Prozdrowotne działania placówki wspiera m.in. prezydent Rzeszowa.

Reklama