Rzeszów - Piątek, 25.07.2025
Reklama

Rzeszowskie szkoły wśród najlepszych w Polsce. Znamy wyniki rankingu „Perspektywy 2025”

Dodano: /

RZESZÓW. Poznaliśmy wyniki prestiżowego rankingu „Perspektywy”. Rzeszowskie Liceum Sióstr Prezentek, II Liceum Ogólnokształcące oraz Technikum nr 6 z Zespołu Szkół Elektronicznych i Technikum nr 7 z Zespołu Szkół Mechanicznych znalazły się w pierwszej setce najlepszych placówek. Dodatkowo rzeszowski „Elektronik” okazał się technikum na Podkarpaciu.

W 27. edycji Rankingu Liceów i Techników, twórcy przeanalizowali wyniki 1430 liceów ogólnokształcących (spośród 2187) i 1235 techników (spośród 1743). W rankingu wzięto pod uwagę te placówki, w których maturę w maju 2024 r. zdawało minimum 12 maturzystów oraz w których wyniki średnie z egzaminów obowiązkowych z języka polskiego i matematyki były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej. Jak wypadły rzeszowskie szkoły na tle innych placówek w kraju?

Wśród liceów Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek zdobyło 45. miejsce w kraju i 2. w województwie podkarpackim. II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli zajęło 92. pozycję w skali kraju i 4. na Podkarpaciu. Wśród techników najlepsze było Technikum nr 6 z Zespołu Szkół Elektronicznych, które znalazło się na wysokim - 28. miejscu w kraju, ale i na 1. miejscu w skali regionu! Technikum nr 7 z Zespołu Szkół Mechanicznych im. gen. Wł. Andersa uplasowało się na 76. pozycji w kraju i 5. na Podkarpaciu.

Poniżej pierwsza dwudziestka rankingu podkarpackiego:

Reklama

Najlepsze rzeszowskie licea i ich miejsca w pierwszej „20” rankingu podkarpackiego Perspektyw

2. LO im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek Rzeszów (45. miejsce w kraju)
4. II LO im. płk. Leopolda Lisa-Kuli Rzeszów (92. miejsce w kraju)
5. IX LO z Oddz. Dwujęz. im. św. Królowej Jadwigi Rzeszów (172. miejsce w kraju)
6. Publiczne Akademickie LO z Oddz. Dwujęz. Rzeszów (199. miejsce w kraju)
7. Dwujęz. Liceum Uniwersyteckie im. St. Barańczaka Rzeszów (206. miejsce w kraju)
10. IV LO im. Mikołaja Kopernika Rzeszów (249. miejsce w kraju)
13. I LO im. ks. Stanisława Konarskiego Rzeszów (321. miejsce w kraju)
17. Publiczne LO im. Pauli Montal Sióstr Pijarek Rzeszów (369. miejsce w kraju).

Najlepsze rzeszowskie technika i ich miejsca w pierwszej „20” rankingu podkarpackiego Perspektyw

1.Technikum nr 6 (ZSE) (28. miejsce w kraju)
5. Technikum nr 7 (ZSM im. gen. Wł. Andersa) (76. miejsce w kraju)
10. Technikum nr 9 (ZST) (219. miejsce w kraju)
12. Technikum nr 5 (ZSE im. M. Skłodowskiej-Curie) (342. miejsce w kraju)
14. Technikum nr 1 (ZS nr 1 im. A. Towarnickiego) (356. miejsce w kraju)
19. Technikum nr 10 (ZSS im. T. Rylskiego) (395. miejsce w kraju)
20. Technikum nr 2 (ZS nr 2) (402. miejsce w kraju).

- Cieszę się, że nasze szkoły zajęły tak wysokie miejsca w tym prestiżowym rankingu. To jasny sygnał, że rzeszowska edukacja zmierza w dobrym kierunku – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Na 2 dni zamkną ul. Jana Pawła II. Zmiana rozkładu jazdy linii nr 12

RZESZÓW. ZTM poinformował o czasowej zmianie rozkładu jazdy autobusu linii nr 12, w związku z pracami budowlanymi na ul. Jana Pawła II.

Rzeszów

Biedronki czynne do północy lub całodobowo [LISTA]

RZESZÓW. Do 18 kwietnia sklepy sieci Biedronka będą czynne do godz. 24:00 lub całodobowo.

Rzeszów

Gospodarka w obliczu pandemii. Debata online ekspertów WSIiZ

RZESZÓW. 15 kwietnia o godz. 17:00 eksperci Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie będą dyskutowali na temat sytuacji gospodarczej w obliczu pandemii koronawirusa. Debatę będzie można śledzić w internecie.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska drukuje przyłbice ochronne dla medyków

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska włączyła się w pomoc w walce z koronawirusem i rozpoczęła drukowanie przyłbic dla medyków.

Rzeszów

3 rzeszowskie inwestycje biorą udział w konkursie "Modernizacja Roku & Budowa XXI w."

Do 11 maja można oddawać głos na 3 rzeszowskie inwestycje, które biorą udział w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. 

Rzeszów

Tragiczny wypadek na ul. Piłsudskiego. Zginął młody kierowca

RZESZÓW. Trwa ustalanie przyczyn nocnego wypadku do jakiego doszło w Rzeszowie, na ul. Piłsudskiego. Kierujący mercedesem uderzył w słup sygnalizacji świetlnej. Zginął na miejscu.

Rzeszów

Korekty w świątecznych kursach autobusów MPK

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego wprowadził korekty do okołoświątecznego rozkładu jazdy autobusów komunikacji miejskiej. 

Rzeszów

Do Rzeszowa dotarł pierwszy autobus na gaz

RZESZÓW. 60 autobusów gazowych Autosan zasili tabor MPK w Rzeszowie. Pierwszy z nich już został dostarczony.

Reklama