Rzeszów - Piątek, 26.12.2025
Reklama

Sacheon nowym miastem partnerskim Rzeszowa

Dodano: 19.06.2023 r.

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Od piątku (16 czerwca) Rzeszów ma nowe miasto partnerskie - Sacheon z Korei Południowej. Podpisaniu umowy partnerskiej towarzyszyła konferencja dla przedsiębiorców „Doing Business with South Korea”.

-Sacheon to miasto, które prężnie rozwija się, jako centrum koreańskiego przemysłu lotniczego i w którym mieści się firma Korea Aerospace Industries (KAI), od której Polska zakupiła samoloty bojowe FA-50. Ale poza tym, że widzę tu współpracę dwóch miast z rozwiniętym przemysłem lotniczym, widzę tu współpracę  z pięknie położonym i znakomicie zorganizowanym miastem, które będzie też naszym dobrym partnerem na gruncie kulturalnym, turystycznym, na gruncie wymiany kultur -powiedział prezydent Konrad Fijołek.

-Bardzo się cieszę, że nasze miasta mają tak dobre relacje. Już od lipca 2028 roku kiedy podpisaliśmy umowę o współpracy. Teraz po pandemii udało nam się pogłębić nasze partnerskie stosunki i efektem tego jest umowa partnerska -powiedział Park Dong-sik, burmistrz Sacheon.
Reklama
Po podpisaniu umowy partnerskiej przez prezydentów, herb miasta Sacheon dołączył do herbów zamieszczonych na Ratuszu. Od dzisiaj mamy 18 miast partnerskich Rzeszowa.

Burmistrzowi Sacheon towarzyszy delegacja przedsiębiorców z Korei Południowej, przedstawicieli Ambasady Korei Południowej oraz Koreańskiej Agencji Promocji i Handlu i Inwestycji KOTRA. Po oficjalnym podpisaniu umowy partnerskiej odbyła się konferencja „Doing business with South Korea”, spotkanie przedsiębiorców z Rzeszowa i Korei Południowej, służące nawiązaniu kontaktów.
Konferencja Doing Business with Korea jest piątym już wydarzeniem w cyklu poruszającym tematykę współpracy gospodarczej, wymiany handlowej oraz uwarunkowań prawnych w relacjach biznesowych z zagranicą. W poprzednich edycjach spotkań uczestniczyli przedstawiciele Izb Handlowych, regionalnych samorządów oraz firm działających na polskim rynku, pochodzących z takich krajów jak Wielka Brytania, Austria czy Kanada.


 
 
Źródło: UM Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Dwa śmiertelne wypadki. 32-latka leżącego na drodze przejechał samochód, zaś 22-latek zginął w wypadku

RZESZÓW. Dwie osoby zginęły w ubiegły weekend na drogach powiatu rzeszowskiego. 

Rzeszów

Przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego ruszy jeszcze w tym roku?

RZESZÓW. Inwestycja obejmująca budowę wielopoziomowego parkingu oraz modernizacji głównego budynku Dworca PKP ma się zakończyć do końca 2023 roku.

Rzeszów

19-letni mieszkańcy Leska kradli w jednej z rzeszowskich galerii

RZESZÓW. Podczas przeszukania samochodu, policjanci znaleźli też narkotyki.

Rzeszów

Rzeszów ma już swoją edycję Monopoly [FOTO]

RZESZÓW. Podczas 8. urodzin Millenium Hall zaprezentowano rzeszowską edycję popularnej gry Monopoly.

Rzeszów

Wypadek na ul. Cieplińskiego. Motocyklistę przewieziono do szpitala

RZESZÓW. Policjanci pracowali na miejscu wypadku na ul. Cieplińskiego.

Rzeszów

Wpłynął wniosek o ZRID dla ostatniego odcinka S19 na północ od Rzeszowa

RZESZÓW. Budowa odcinka ma zostać zakończona 30 kwietnia 2022 r.

Rzeszów

Radni miasta dostaną tablety. System do głosowania do wymiany?

RZESZÓW. Koszt jednego urządzenia wynosi około tysiąca zł.

Rzeszów

Zaniżali wartość luksusowych samochodów. Zarobili na tym ponad 41 mln zł

RZESZÓW. Policjanci z komendy wojewódzkiej w Rzeszowie oraz funkcjonariusze KAS zatrzymali kolejne osoby. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty.

Reklama