Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

Sadzenie drzew i piknik ekologiczny w Parku Papieskim

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek zaprasza mieszkańców Rzeszowa do udziału w drugiej edycji Pikniku Ekologicznego #SadzimyRzeszów. W ramach wydarzenia odbędzie się m.in. akcja sadzenia drzew. Przewidziano również sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

- Podczas kampanii wyborczej obiecywałem, że Rzeszów stanie się jeszcze bardziej zielonym miastem. I dotrzymuję słowa. W ubiegłym roku na terenie miasta posadzonych zostało ponad tysiąc drzew. Tak samo będzie w tym roku. Budujemy kolejne nowe ogrody i parki, rewitalizujemy te już istniejące. Najbliższa akcja sadzenia drzew odbędzie się w piątek w Parku Papieskim. Gorąco zapraszam do udziału – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Piknik Ekologiczny rozpocznie się o godz. 17:00 i potrwa do godz. 19:00. Podczas pikniku prezydent zasadzi z mieszkańcami w parku 15 dębów. W programie znalazło się wiele atrakcji, m.in. ekologiczne zabawy animacyjne dla dzieci i dorosłych, punkt adopcji roślin przygotowany przez Estrade Rzeszowską, warsztaty z wykorzystaniem materiałów naturalnych, gry  i konkursy przyrodnicze. Będzie również możliwość skosztowania miodu z miejskiej pasieki.  

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tadeusz Ferenc startuje w wyborach do Sejmu. Będą w Rzeszowie przedterminowe wybory?

RZESZÓW. Tadeusz Ferenc został „jedynka” Koalicji Obywatelskiej na Podkarpaciu.

Rzeszów

Remont wiaduktu Śląskiego może zakończyć się szybciej niż pierwotnie zakładano

RZESZÓW. Prace przebiegają szybciej niż pierwotnie zakładano, co nie wyklucza ich wcześniejszego zakończenia.

Rzeszów

Święto Policji na placu Farnym. Rozdano medale, odznaczenia, awanse oraz przekazano sztandar

RZESZÓW. Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie otrzymała swój sztandar, który przekazało Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych.

Rzeszów

Połączenie ul. Kopisto z ul. Wierzbową zależne od decyzji Wód Polskich?

RZESZÓW. Brak akceptacji wniosku przez Wody Polskie znacznie utrudni sprawę z otwarciem przetargu.

Rzeszów

Kolejne ostrzeżenie związane z burzami z gradem

RZESZÓW, PODKARPACIE. Ostrzeżenie dotyczy burz z gradem oraz podwyższonego stanu wód.

Rzeszów

Ruszyły zapisy do Klubu Kibica Asseco Resovii

RZESZÓW. SSPS Resovia świętuje w tym sezonie 15-lecie swojej działalności.

Reklama