Rzeszów - Czwartek, 15.05.2025
Reklama

#SadzimyRzeszów. W sobotę kolejny spacer z prezydentem Fijołkiem

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Podczas niedawnego spaceru z prezydentem Fijołkiem, w ramach akcji #SadzimyRzeszów, mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których pojawią się drzewa. Kolejny spacer już w najbliższą sobotę.

Pierwszy spacer #SadzimyRzeszów odbył się w śródmieściu. Prezydent Fijołek wraz z mieszkańcami i pracownikami Zarządu Zieleni Miejskiej przeszli m.in. ulicami Słowackiego, Dekerta, Zamkową, alejami Lubomirskich i Pod Kasztanami. W trakcie wydarzenia zarząd zieleni wskazał miejsca, gdzie jeszcze w tym roku posadzonych zostanie 66 drzew. Będą to rodzime gatunki roślin, głównie lipy, buki, dęby i klony.

Biorący udział w spacerze rzeszowianie wskazali swoje lokalizacje nasadzeń, łącznie dla 25 drzew. Najwięcej z nich będzie posadzonych na skwerze przy ul. Moniuszki. Z bardziej egzotycznych gatunków przy ul. Dekerta pojawią się jarząby mączne, a w Parku Jedności Polonii z Macierzą – tulipanowce i miłorzęby. Drzewa zostaną posadzone w przyszłym roku, podobnie jak nowe rabaty z niską roślinnością oraz donice kwietne. Miejsca dla nich również wybrali rzeszowianie.
Reklama
W najbliższą sobotę na godzinę 10 prezydent Fijołek zaprasza na kolejny spacer w ramach akcji. Początkiem trasy tym razem będzie park Niezapominajek przy ul. Wiktora. Następnie będzie biegła przez teren rekreacyjny w rejonie skrzyżowania ul. Kotuli i Wiktora, park im. Bł. Karoliny, park przy ul. Czudeckiej  i teren rekreacyjny przy ul. Odrzykońskiej.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Wypadek na DK19 w Lutoryżu. Dwie osoby ranne

LUTORYŻ. Przez kilka godzin, w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Rzeszów

Obok ratusza ma powstać nowe miejsce spotkań dla mieszkańców

RZESZÓW. Miasto planuje budowę nowego budynku przy ul. Słowackiego. Ma być to miejsce zarówno na spotkania jak i na wystawy czy kameralne koncerty.

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie?

RZESZÓW.  Jak informuje ratusz „prace postępują zgodnie z harmonogramem”. Obecnie wykonywane są podziemia nowego budynku.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Słocińskiej w Rzeszowie. Samochód potrącił dwie dziewczynki

RZESZÓW. 7 i 10-latka zostały dziś rano potrącone przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Słocińskiej. Z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

"Różowe skrzyneczki" w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

RZESZÓW. WSIiZ włączyła się w akcję fundacji „Różowa skrzyneczka”, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W toaletach na terenie uczelni pojawiły się skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Oto 10 kluczowych inwestycji, które mają powstać w Rzeszowie w najbliższych latach

RZESZÓW. Podkarpackie Centrum Lekkiej Atletyki, aquapark, Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne, Wisłokostrada - to tylko część ważnych inwestycji, które miasto planuje zrealizować w Rzeszowie w ciągu najbliższych lat.

Rzeszów

Wyjątkowa ławeczka Łukasiewicza przed Urzędem Marszałkowskim

​RZESZÓW. Przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego przy al. Cieplińskiego stanęła wyjątkowa ławka upamiętniająca Ignacego Łukasiewicza. - Ławeczka ma nie tylko upamiętniać tę wybitną postać, ale ma też mieć wymiar edukacyjny, zwłaszcza dla młodych...

Rzeszów

10 największych i najważniejszych inwestycji w 2022 roku w Rzeszowie wg ratusza

RZESZÓW. Po tzw. „małych” inwestycjach, przyszedł czas na te duże. Ratusz przedstawił listę 10 największych i najważniejszych „dużych” inwestycji minionego roku.

Reklama