Rzeszów - Wtorek, 26.08.2025
Reklama

#SadzimyRzeszów. W sobotę kolejny spacer z prezydentem Fijołkiem

Dodano:

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Podczas niedawnego spaceru z prezydentem Fijołkiem, w ramach akcji #SadzimyRzeszów, mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których pojawią się drzewa. Kolejny spacer już w najbliższą sobotę.

Pierwszy spacer #SadzimyRzeszów odbył się w śródmieściu. Prezydent Fijołek wraz z mieszkańcami i pracownikami Zarządu Zieleni Miejskiej przeszli m.in. ulicami Słowackiego, Dekerta, Zamkową, alejami Lubomirskich i Pod Kasztanami. W trakcie wydarzenia zarząd zieleni wskazał miejsca, gdzie jeszcze w tym roku posadzonych zostanie 66 drzew. Będą to rodzime gatunki roślin, głównie lipy, buki, dęby i klony.

Biorący udział w spacerze rzeszowianie wskazali swoje lokalizacje nasadzeń, łącznie dla 25 drzew. Najwięcej z nich będzie posadzonych na skwerze przy ul. Moniuszki. Z bardziej egzotycznych gatunków przy ul. Dekerta pojawią się jarząby mączne, a w Parku Jedności Polonii z Macierzą – tulipanowce i miłorzęby. Drzewa zostaną posadzone w przyszłym roku, podobnie jak nowe rabaty z niską roślinnością oraz donice kwietne. Miejsca dla nich również wybrali rzeszowianie.
Reklama
W najbliższą sobotę na godzinę 10 prezydent Fijołek zaprasza na kolejny spacer w ramach akcji. Początkiem trasy tym razem będzie park Niezapominajek przy ul. Wiktora. Następnie będzie biegła przez teren rekreacyjny w rejonie skrzyżowania ul. Kotuli i Wiktora, park im. Bł. Karoliny, park przy ul. Czudeckiej  i teren rekreacyjny przy ul. Odrzykońskiej.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 5,5 mln zł ma być gotowa w sierpniu br. Zobaczcie zdjęcia z budowy.

Rzeszów

Nocne poszukiwania 34-latka z powiatu rzeszowskiego zakończone sukcesem

RZESZÓW. 30 policjantów oraz pies służbowy brało udział w całonocnych poszukiwaniach 34-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Mężczyzna w sobotę wieczorem zgubił się w lesie i nie potrafił odnaleźć drogi do domu. 

Rzeszów

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny. Rusza rekrutacja na semestr letni w Rzeszowie

RZESZÓW. Nabór potrwa do 27 lutego. Wszystkie zajęcia odbywają się stacjonarnie i są bezpłatne.

Rzeszów

Pieniądze na pomoc żywnościową dla najuboższych mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Miasto podpisało jubileuszową, dwudziestą już umowę z Podkarpackim Bankiem Żywności. Na pomoc żywnościową dla potrzebujących mieszkańców Rzeszowa przekazane zostało 50 tys. zł.  

Rzeszów

W weekend w Rzeszowie halowe Mistrzostwa Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce

RZESZÓW. Blisko 1000 zawodników wystartuje w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 w lekkiej atletyce. Trzydniowe zawody rozpoczną się w piątek w Uniwersyteckim Centrum Lekkoatletycznym przy ul. Cichej.

Rzeszów

W rzeszowskich szkołach pojawiły się różowe skrzyneczki

RZESZÓW. W 43 rzeszowskich szkołach zamontowane zostały tzw. różowe skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Rzeszów

Kolejny rekordowy miesiąc na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. To był najlepszy styczeń w historii portu lotniczego Rzeszów -Jasionka. Odprawiono 57,5 tys. pasażerów, tj. o 10 procent więcej niż w najlepszym do tej pory styczniu 2019 roku.

Rzeszów

Dzień Kota z Fundacją Felineus. Gościem specjalnym będzie "Marcin z Lasu" Kostrzyński

RZESZÓW. Strefa dla dorosłych, strefa dla dzieci, przedstawienie "Kot w butach", projekcja filmu „Sekretne życie kotów” - to tylko część atrakcji jakie przygotowała fundacja Felineus z okazji Dnia Kota.

Reklama