Rzeszów - Wtorek, 17.02.2026
Reklama

Seria wypadków w powiecie rzeszowskim. Dwie osoby poszkodowane

Dodano: 13.02.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Do trzech wypadków doszło w czwartek na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. W zdarzeniach poszkodowane zostały dwie osoby. Rzeszowscy policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godz. 15:00 w Głogowie Małopolskim. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 17-letnia dziewczyna, podczas przechodzenia na oznakowanym przejściu dla pieszych, została potrącona przez samochód koloru ciemnego. Kierowca pojazdu nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Bud Głogowskich.

Poszkodowana 17-latka została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala. Policjanci ustalają dane pojazdu oraz kierowcy.

Reklama

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godz. 18:00 w Trzcianie. 24-letni kierowca Opla, jadąc w kierunku Bratkowic, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z Mercedesem. W wyniku zdarzenia 50-letni kierujący Mercedesem wymagał pomocy medycznej.

Przed godz. 19.30, W Sokołowie Małopolskim doszło do kolejnego wypadku z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 31-letni kierowca Bmw, jadąc w kierunku Hucisk, potrącił idącego w tym samym kierunku poboczem mężczyznę, który prowadził rower. Ranny 60-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci przypominają, że pieszy ma pierwszeństwo nie tylko wtedy, gdy znajduje się już na przejściu, ale również w momencie wchodzenia na pasy. Kierowcy powinni w rejonie przejść zachować szczególną ostrożność i zwolnić. W zderzeniu z pojazdem pieszy ma znacznie mniejsze szanse, a takie zdarzenia często kończą się tragicznie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Youtuber „Kiszak” pobił na Olszynkach nietrzeźwego mężczyznę. Teraz stanie przed sądem

RZESZÓW. OMZRiK informuje, że Prokuratura w Rzeszowie zapowiedziała skierowanie do sądu aktu oskarżenia z powodu popełnienia przestępstwa z art. 157 par. 2 kk.

Rzeszów

Dzisiaj ma odbyć się planowany „protest śmieciarek” w rejonie ronda Dmowskiego

RZESZÓW. Według nieoficjalnych informacji kierowcy mogą spodziewać się utrudnień już od godziny 13.00.

Rzeszów

Rzeszowianin na podium Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o EU

RZESZÓW. Tegoroczna edycja, jak co roku, swój finał miała miejsce w Słupsku.

Rzeszów

Podziemna Trasa Turystyczna zamknięta od stycznia

RZESZÓW. Wartość inwestycji to blisko 22 mln zł.

Rzeszów

PGE Energia Ciepła oraz Klub Sportowy „Korona” Rzeszów zawarły umowę sponsoringową

RZESZÓW. Dzięki wsparciu rzeszowskiej elektrociepłowni dzieci i młodzież z klubu sportowego będą mogły kontynuować treningi i wyjeżdżać na zawody i turnieje sportowe.

Rzeszów

Zderzenie trzech samochodów w Trzebownisku. Wprowadzono ruch wahadłowy

RZESZÓW. Aktualnie odbywa tam się ruch wahadłowy. Utrudnienia potrwają do ok. 14.30.

Rzeszów

Rzeszów „bohaterem” anglojęzycznego programu [VIDEO]

RZESZÓW. W trakcie filmu Ryan Socash pokazuje m.in. Muzeum Techniki i Militariów, odwiedza rzeszowski Rynek oraz Podziemną Trasę Turystyczną.

Reklama