Rzeszów - Niedziela, 15.02.2026
Reklama

Seria wypadków w powiecie rzeszowskim. Dwie osoby poszkodowane

Dodano: 13.02.2026 r. / Redakcja

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie

RZESZÓW. Do trzech wypadków doszło w czwartek na ulicach Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego. W zdarzeniach poszkodowane zostały dwie osoby. Rzeszowscy policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godz. 15:00 w Głogowie Małopolskim. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 17-letnia dziewczyna, podczas przechodzenia na oznakowanym przejściu dla pieszych, została potrącona przez samochód koloru ciemnego. Kierowca pojazdu nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku Bud Głogowskich.

Poszkodowana 17-latka została przetransportowana karetką pogotowia do szpitala. Policjanci ustalają dane pojazdu oraz kierowcy.

Reklama

Kolejne zdarzenie miało miejsce po godz. 18:00 w Trzcianie. 24-letni kierowca Opla, jadąc w kierunku Bratkowic, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z Mercedesem. W wyniku zdarzenia 50-letni kierujący Mercedesem wymagał pomocy medycznej.

Przed godz. 19.30, W Sokołowie Małopolskim doszło do kolejnego wypadku z udziałem niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 31-letni kierowca Bmw, jadąc w kierunku Hucisk, potrącił idącego w tym samym kierunku poboczem mężczyznę, który prowadził rower. Ranny 60-latek z obrażeniami trafił do szpitala.

Policjanci przypominają, że pieszy ma pierwszeństwo nie tylko wtedy, gdy znajduje się już na przejściu, ale również w momencie wchodzenia na pasy. Kierowcy powinni w rejonie przejść zachować szczególną ostrożność i zwolnić. W zderzeniu z pojazdem pieszy ma znacznie mniejsze szanse, a takie zdarzenia często kończą się tragicznie.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

21-krotny uczestnik imprezy zwycięża 28. Rajd Rzeszowski

RZESZÓW. Zwycięzcą 28. Rajdu Rzeszowskiego został Grzegorz Grzyb pilotowany przez Roberta Hundlę.

Rzeszów

27 wiat przystankowych do wymiany. Kolejnych 29 zatok wymaga przebudowy

RZESZÓW. Prace mają się zakończyć do 30 listopada 2020 roku.

Rzeszów

ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie. W Rzeszowskim oddziale prawa do zasiłku pozbawiono 299 osób

RZESZÓW. Łącznie, kwota obniżonych i cofniętych świadczeń chorobowych od stycznia do końca czerwca tego roku, wyniosła 104,2 mln zł w skali kraju.

Rzeszów

Jaki kierunek na WSPiA cieszył się największą popularnością?

RZESZÓW. II tura rekrutacji potrwa od 8 sierpnia do 28 września 2019 r.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce 57-letnia Syryjka, która przyleciała z Grecji, udawała Bułgarkę. Chciała dotrzeć do Niemiec

RZESZÓW. Zdarzenie miało miejsce 7 sierpnia na terenie terminala portu lotniczego Rzeszów - Jasionka.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie linii nr 51

RZESZÓW. Zmiany zaczną obowiązywać od 12 sierpnia br.

Rzeszów

Ratusz interweniuje w sprawie cen paliw. Wysłano pismo do operatorów rzeszowskich stacji paliw

RZESZÓW. Miasto chce zmniejszenia cen paliw w mieście. Ratusz uważa, że nie odzwierciedlają one faktycznych cen za baryłkę ropy. 

Rzeszów

Rzeszów coraz bliżej stworzenia systemu kamer „wyłapujących” kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle

RZESZÓW. Dostęp do systemu będzie miała Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Reklama