Rzeszów - Piątek, 21.11.2025
Reklama

Siatkarze z Rzeszowa pokonani w Warszawie

Dodano: 02.12.2019 r.

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa pokonali Asseco Resovią Rzeszów 3:1 w meczu 8. kolejki PlusLigi. MVP spotkania został Kevin Tillie.

Siatkarze z Rzeszowa znakomicie rozpoczęli spotkanie w Warszawie. Co prawda po pierwszych piłkach delikatne prowadzenie objęli gracze Vervy, ale dobra gra blokiem pozwoliła Asseco Resovii odrobić straty i wyjść na dwupunktowe prowadzenie 13:11.

Kluczowa dla losów partii była jednak znakomita seria zagrywek Kanadyjczyka Nicholasa Hoaga. Dwa asy, dobra gra w obronie i blok na Bartoszu Kwolku pozwoliły rzeszowianom objąć prowadzenie 18:12. Reszta seta była formalnością i Asseco Resovia objęła prowadzenie w meczu.

Druga partia zaczęła się bliźniaczo. Rzeszowianie jednak zaczęli mieć problemy z przyjęciem zagrywek Jana Króla. Grali natomiast dość cierpliwie i zdołali odwrócić losy tej partii w jej połowie. Za chwilę jednak asy Kwolka, Francuza Antoine Brizarda i ponownie Króla dały oddech Vervie, która wyrównała stan meczu.

Trzeci set zaczął się podobnie jak poprzednie i znów Asseco Resovia musiała gonić. Miejscowi prowadzili już 9:4, ale przy mocnych zagrywkach Damiana Schulza rzeszowianie szybko odrobili wszystkie straty. Niestety kilka chwil później gra przyjezdnych całkowicie się rozsypała. Od stanu 15:13 dla Vervy resoviacy zdobyli tylko dwa punkty! Mieli problemy z przyjęciem, pojawiło się kilka nieporozumień i miejscowi prowadzili w meczu już 2:1.
Reklama
W czwartym secie niestety obraz gry się nie zmienił. Znów do połowy seta gra była wyrównana, ale po raz kolejny przyspieszyli miejscowi. Grę Asseco Resovii w ataku trzymał praktycznie tylko Damian Schulz, a to było za mało na znakomicie zagrywających i kontrujących warszawian, którzy zasłużenie wygrali cały mecz 3:1.

VERVA Warszawa Orlen Paliwa – Asseco Resovia Rzeszów 3:1

Sety: 20:25, 25:22, 25:15, 25:18
Verva: Brizard, Kwolek, Nowakowski, Król, Tillie, Niemiec oraz Wojtaszek (libero), Wrona, Kowalczyk.
Asseco Resovia: Komenda, Hoag, Kosok, Schulz, Marechal, Lemański oraz Perry (libero), Shoji, Buszek, Mariański (libero), Rousseaux

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Koreański Sacheon kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa? Póki co trwają rozmowy

RZESZÓW. Władze miasta podróż do Korei południowej planują na wiosnę.

Rzeszów

PKS Rzeszów przywróci pięć kursów, które wcześniej miały zostać zawieszone

RZESZÓW. PKS Rzeszów dogadał się z samorządami gmin i przywróci pięć linii, które miały być zawieszone od 1 grudnia.

Rzeszów

Miejska sieć ciepłownicza skorzysta z pomocy finansowej PGE Energia Ciepła

RZESZÓW. PGE Energia Ciepła  z Miejskim Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Rzeszowie zainwestuje 9,5 mln zł w rozwój ciepła sieciowego w Rzeszowie.

Rzeszów

„Walczymy w interesie mieszkańców”. Śmieciarki w formie protestu spowolnią ruch w Rzeszowie?

RZESZÓW. Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że taki protest może odbyć się 9 grudnia br.

Rzeszów

Przetarg na obwodnice południową ma szansę ruszyć w przyszłym roku

RZESZÓW. Wczoraj dyrektor Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska podpisał postanowienie uzgadniające warunki realizacji przedsięwzięcia.

Reklama